Dr.Max Lutein Complex Premium 90 kapslí

Doplněk stravy

Značka: DR. MAX
Karotenoidy lutein a zeaxanthin, betakaroten a vitaminy C a E, omega 3 mastné kyseliny a stopové prvky v každé kapsli.
449

Cena za 1 kus: 5 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50135065

Dr.Max Lutein Complex Premium pro podporu zraku obsahuje kromě luteinu také karotenoid zeaxanthin. Oba tyto karotenoidy se nacházejí ve žluté skvrně v lidském oku. Náš organismus je nedokáže sám syntetizovat, proto je vhodné je přijímat ve stravě. Dále přípravek Lutein Complex Premium obsahuje betakaroten, který je potřebný pro tvorbu vitaminu A, omega-3 nenasycené mastné kyseliny, stopové prvky (selen, zinek, měď) a vitaminy C a E k ochraně buněk před oxidativním stresem. Jedno balení přípravku Dr.Max Lutein Complex Premium vám vystačí na 3 měsíce užívání.

Jaký je přínos jednotlivých složek přípravku Dr.Max Lutein Complex Premium?

  • Lutein – přírodní karotenoid, ve zvýšené koncentraci přítomen ve žluté skvrně v oku. V přípravku Lutein Complex Premium je obsažen ve formě extraktu z aksamitníku vzpřímeného.
  • Zeaxanthin - přírodní karotenoid, který je stejně jako lutein ve zvýšené koncentraci přítomen ve žluté skvrně v oku. V přípravku Lutein Complex Premium je obsažen ve formě extraktu z aksamitníku vzpřímeného.
  • Rybí tuk - (z toho EPA 210 mg a DHA 24 mg) - Koncentrace DHA (kyselina dekosahexaenová) v sítnici je nejvyšší v celém organismu.
  • Betakaroten - prekurzor vitaminu A. Organismus přeměňuje betakaroten na vitamin A přesně podle aktuální potřeby, nehrozí proto předávkování jako v případě samotného vitaminu A. Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku.
  • Zinek - přispívá k udržení normálního stavu zraku.
  • Selen, měď, zinek, vitaminy C a E - přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem

Víte, co je to žlutá skvrna?

Žlutá skvrna (neboli makula, latinsky macula lutea) je místo ve střední části oční sítnice s největší hustotou čípků – jedná se tedy o část oka odpovědnou za ostré vidění. Obraz, na nějž se zpříma díváme, se promítá právě do tohoto bodu. Ve žluté skvrně jsou ve zvýšeném množství přítomny karotenoidy lutein a zeaxanthin.

Pro koho a v jakých situacích je přípravek Dr.Max Lutein Complex Premium vhodný?

Přípravek Dr.Max Lutein Complex Premium je určen pro:

  • dospělé
  • seniory k podpoře zraku
  • osoby se zvýšenými nároky na dobrý zrak (řidiči, piloti), osoby pracující na počítači či osoby, které při práci hodně čtou

Přípravek Dr.Max Lutein Complex Premium je vhodný pro podporu dobrého stavu zraku u osob, které absolvovaly operaci očí, u diabetiků,  při pocitech unavených očí, u lidí, kteří se pohybují v prostředí, kde jsou oči vystaveny různým negativním vlivům (UV záření, znečištění ovzduší, zvýšená prašnost apod.).


Dávkování

Užívejte 1 kapsli přípravku Dr.Max Lutein Complex Premium denně. Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje látky rozpustné v tucích, doporučujeme užívat kapse po jídle.

Složení

Rybí olej 300 mg (z toho EPA 210 mg a DHA 24 mg), lutein (20% extrakt z květů aksamitníku vzpřímeného) 15 mg, zeaxanthin (20% extrakt z květů aksamitníku vzpřímeného) 2,5 mg, vitamin C 80 mg (100 % RHP), vitamin E 30 mg (250 % RHP), betakaroten 2 mg - odpovídá vitaminu A 333,3 µg (41,6 % RHP), zinek 11,2 mg (112 % RHP), selen 26 µg (47,2 % RHP), měď 1 mg (100 % RHP) v jedné kapsli.

RHP ………. Referenční hodnota příjmu.

Kapsle [želatina, zvlhčující látka (glycerol), čištěná voda, barvivo (oxidy a hydroxidy železa)], rybí olej, slunečnicový olej, kyselina L-askorbová, extrakt z květů aksamitníku vzpřímeného (Tagetes erecta), leštící látka (včelí vosk), DL-α-tokoferyl-acetát, oxid zinečnatý, kvasnice obohacené selenem, β-karoten, síran měďnatý.

Upozornění

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.