Kosmetika

DrKonrad Cutozinc 10% spray 100 ml

Značka: DRKONRAD
4.7

Cutozinc 10% s obsahem oxidu zinečnatého (10%) pomáhá chránit před opruzeninami a zklidňuje citlivou a podrážděnou pokožku. Sprej vytváří na pokožce ochrannou vrstvu.

249

O produktu: DrKonrad Cutozinc 10% spray 100 ml

50089199

Úvod

Charakteristika:
Cutozinc spray 10% s obsahem oxidu zinečnatého (10%) pomáhá chránit před opruzeninami a zklidňuje citlivou a podrážděnou pokožku. Hygienické a snadné použití bez nutnosti dotýkat se postižených, bolestivých míst.

Cutozinc spray 10% může být snadno, bezbolestně a hygienicky aplikován na podrážděnou a zarudlou pokožku v tenké vrstvě.

Složky přípravku tvoří na pokožce ochrannou vrstvu chránící citlivou pokožku před dráždivými složkami ze stolice a moči. Složky obsažené v v Cutozinc spray 10 % zklidňují pokožku a pomáhají předcházet zarudnutí.
Neokluzivní galenická forma zamezuje množení patogenů pod aplikovanou vrstvou

Jak používat Cutozinc Spray 10%
Před použitím očistit léčenou plochu medicinální antiseptická mýdla (např. Cutosan). Stříkejte ze vzdálenosti cca 5-10 cm. Není nutné aplikovat ve dvou vrstvách, spray působí efektivně již při jedné vrstvě.

Postižená kůže je většinou podrážděná a bolestivá, je proto lepší nedotýkat se postižených míst příliš často.
Používejte několikrát denně dle potřeby, u postižení v plenkové oblasti používejte při každé výměně pleny.

Použití k péči u opruzenin:
Opruzeniny se mohou objevit v místech, kde pokožku zakrývá plena. V těchto místech se může objevit zarudnutí, vyrážka, podráždění pokožky a kůže je citlivá na dotyk. Na postižených místech se mohou objevit ohraničené zarudlé skvrny. Opruzeniny mohou být mírné, s menšími defekty, až těžké, se silným zčervenáním, podrážděním, puchýři nebo porušenou pokožkou s mokváním.

Při léčbě opruzenin je velmi důležitá správně prováděná hygiena. Opruzeniny se mohou projevit i v dospělosti, zejména u inkontinentních pacientů.

Co způsobuje opruzeniny?

V podstatě cokoliv, co dráždí pokožku nebo mění ochrannou vrstvu pokožky. Mezi běžné důvody vzniku opruzenin patří:

 • moč
 • stolice
 • vlhkost (po koupání, pot)
 • odírání pokožky
 • nevhodné masti, krémy, pleťové vody, zásypy atd.
 • chemické dráždivé latky
 • alergeny z okolí.

Aplikace Cutozinc spraye 10 %:

Cutozinc spray 10 % s obsahem oxidu zinečnatáho chrání před opruzeninami a zklidňuje citlivou a podrážděnou pokožku. Krém se rychle absorbuje do pokožky, obsažený oxid zinečnatý vytvoří na pokožce tenkou vrstvu, která pomáhá chránit před opruzeninami.

Praktická lahvička s rozprašovačem je naprosto hygienická. Díky rozprašovači se nanese tenká a rovnoměrná vrstva krému bez toho, abychom se dotkli kůže. Cutozinc spray 10% je nedráždivý a snadno použitelný. Použijte spray při každé výměně pleny.

Použití k ochraně okrajů bércových vředů:

Cutozinc Spray 10% je možné použít k ochraně okrajů bércových vředů. Ideální je nanést jako cca 2 cm ochranný lem na okraj bércového vředu. Pro pacienta či ošetřující personál je nanášení snadnější než použití zinkové pasty.

Cutozinc spray 10 % spray pečuje o pokožku:

 • hydratuje pokožku a obnovuje její rovnováhu
 • zklidňuje pokožku díky působeni oxidu zinečnatého
 • podporuje obnovu kůže
 • pomáhá při ochraně před dalším podrážděním pokožky
 • je šetrný k pokožce, lze jej použít dle potřeby několikrát denně

Složení/Ingredients:
Aqua, zinc oxide, oleic acid, coco-caprylate/caprate alkylalcohol, alkyl glucoside, glycerin, caprylyl glycol, caprylhydroxamic acid, cocoglycerides, silica.
Bez přidaných barviv, parfémů, parabenů a lanolínu (upozornění pro osoby alergické na parabeny a lanolín).

Obsah: 100ml


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.