Registrovaný léčivý přípravek

Duofilm kožní roztok 15 ml

Značka: DUOFILM
  • Kožní roztok Duofilm se používá k místní léčbě bradavic u dospělých, dospívajících a dětí od 2 let. Pomáhá rozrušit vrstvu hrubé kůže na povrchu bradavice.
275

O produktu: Duofilm kožní roztok 15 ml

50126216

Úvod

Účinné odstranění bradavic. Duofilm je léčivý přípravek, který se používá k místní léčbě bradavic lokalizovaných kdekoli na kůži kromě obličeje, oblasti genitálu, konečníku a sliznic. Rozrušuje vrstvu tuhé hrubé kůže na povrchu bradavice. Mohou ho používat dospělí, dospívající a děti od 2 let. Bradavice je virové onemocnění v povrchové vrstvě kůže, drobné kožní výrůstky vzniklé růstem buněk pokožky.  Nejčastěji se přenáší kontaktem viru s porušenou kůží, hlavně tam, kde je teplo a vlhko (např. plavecké bazény).


Dávkování

1x denně pomocí aplikátoru naneste roztok na bradavici (nejlépe večer před spaním) do úplného vymizení nebo po dobu 6-12 týdnů. Bradavice se postupně zmenšuje, až vymizí. Pokud nedojde k odstranění bradavic do 12 týdnů, poraďte se o další léčbě s lékařem.


Složení

Léčivými látkami jsou acidum salicylicum 167 mg a acidum lacticum 167 mg (odpovídá acidum lacticum anhydricum 150 mg) v 1 ml roztoku.

Pomocnou látkou je pružné kolodium, které obsahuje kalafunu, ricinový olej panenský a kolodium (kolodium je roztok pyroxylinu ve směsi etheru a ethanolu (90%)).


Upozornění

Nepoužívejte na zdravou kůži v okolí bradavic. Neaplikujte na poraněnou, podrážděnou pokožku a otevřené rány. Přípravek Duofilm je vysoce hořlavý. Nepoužívejte ho v blízkosti zdrojů tepla, ohně nebo plamene. Při aplikaci přípravku a bezprostředně po ní nekuřte. Pouze k zevnímu použití.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.