Enhydrol FORTE 10 sáčků

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: ENHYDROL
Enhydrol FORTE je rehydratační roztok s příchutí zázvoru a pomeranče určený k doplnění vody a elektrolytů při průjmových onemocněních, horečce a zvracení u dospělých a dětí od ukončeného 4. měsíce věku.
Skladem na e-shopu
105

Cena za 100 g: 190 Kč

O produktu

50101571

Enhydrol FORTE je potravina pro zvláštní lékařské účely ve formě ve vodě rozpustného prášku určeného pro přípravu rehydratačního roztoku. Pomáhá doplnit vodu, elektrolyty a energii při průjmových onemocněních, horečce nebo zvracení a zamezuje tak odvodnění organismu. Svým složením odpovídá doporučení ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition). Enhydrol Forte je určený pro děti od ukončeného 4. měsíce věku i dospělé. S chutí zázvoru a pomeranče.

Hlavní zásady rehydratace:

  • náhrada ztrát tekutin a minerálů
  • náhrada ztráty energie
  • používat určené rehydratační roztoky s přesně definovaným složením (v našich podmínkách nejlépe se složením podle doporučení ESPGHAN)
  • dítě musí hodně pít a jeho zavodnění musí být takové, aby byla zachována tvorba moči
  • u kojených dětí nikdy nepřerušujte kojení během průjmu a rehydratační kúry

Dávkování

Obsah sáčku rozmíchejte ve 200 ml pitné vody (pro kojence v převařené vychlazené kojenecké vodě). Množství tekutiny, ve které je obsah sáčku rozpuštěn, musí být dodrženo, aby bylo dosaženo optimálního množství solí, cukrů a tekutin v roztoku. Roztok vždy podávejte chlazený na 4–8 °C po lžičkách. Připravený roztok ihned spotřebujte. Roztok nelze ochucovat šťávami nebo džusy, protože to vede ke zvýšení osmolality a ztrátě jeho efektu. Množství podaných roztoků k zavodnění vychází ze stupně odvodnění a hmotnosti dítěte.

U lehkého stupně odvodnění podávejte 30-50 ml/kg hmotnosti dítěte/4 hodiny, navíc na každou vodnatou stolici 10 ml/kg hmotnosti dítěte. U středního stupně odvodnění podávejte 50-100 ml/kg hmotnosti dítěte/4 hodiny, navíc na každou vodnatou stolici 10 ml/kg hmotnosti dítěte. Po dobu nejméně 4 hodin podávejte roztok po lžičkách nebo postupně z kojenecké lahve. Přesné dávkování doporučí lékař nebo osoba kvalifikovaná v oblasti farmacie nebo výživy. Jestliže po 4 hodinách podávání roztoku trvají známky odvodnění, je možné roztok podávat po dobu dalších 6–12 hodin ve stejném režimu, jako během prvních 4 hodin. Jestliže se ani po 16 hodinách stav dítěte nezlepší, kontaktujte lékaře!

Složení

Glukóza 3,96 g, chlorid sodný 0,35 g, chlorid draselný 0,30 g, citronan sodný 0,51 g, zázvorový extrakt, přírodní aroma pomeranč v jednom sáčku. Obsah glukózy a iontů: glukóza (110 mmol/l), Na+ (60 mmol/l), K+ (20 mmol/l), Cl- (50 mmol/l), citronan (10 mmol/l). Osmolalita hotového roztoku: 240±10 mOsm/kg.

Upozornění

Potravina pro zvláštní lékařské účely. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné jako náhrada pestré stravy a není určeno pro parenterální podání. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Ukládejte mimo dosah dětí. Přesné dávkování doporučí lékař nebo osoba kvalifikovaná v oblasti farmacie a výživy. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.