Enterosgel suspenze pro vnitřní použití tuba 225 g

Zdravotnické prostředky

Značka: ENTEROSGEL
Enterosgel suspenze pro vnitřní použití je střevní adsorbent určený k symptomatické léčbě akutního a chronického průjmu.
Skladem na e-shopu
445

O produktu

50030886

Léčba akutního i chronického průjmu. Enterosgel suspenze pro vnitřní použití je střevní adsorbent určený k symptomatické léčbě akutních průjmových onemocnění a chronického průjmu spojeného se syndromem dráždivého tračníku (IBS).

Co je Enterosgel a k čemu se používá

Enterosgel je založen na bázi organického minerálu s adsorpční schopností vůči některým toxickým a škodlivým látkám ve střevě (např. endotoxinům, enterotoxinům), které fyzicky váže na svůj povrch. Enterosgel odchází z těla se stolicí a tím odstraňuje navázané toxiny a škodlivé látky. To může mít blahodárný účinek při léčbě indikovaných stavů akutního a chronického průjmu při IBS, snížení četnosti vyprazdňování stolice a trvání průjmu.


Dávkování

Dospělí a děti ve věku 15+: 15 g až 22‚5 g (přibližně 1 polévková lžíce nebo 1-1‚5 sáčku) rozředěno v 200 ml vody 3x denně. Děti 7-14 let: 10 g (přibližně 2 čajové lžičky nebo 2/3 sáčku) rozředěno v 50-100 ml vody 3x denně. Děti 1-6 let: 5 g (přibližně 1 čajová lžička nebo 1/3 sáčku) rozředěno v 50-100 ml vody 3x denně. Děti 1-3 roky: před užíváním přípravku Enterosgel se poraďte s lékařem.

Použití

  • Enterosgel užívejte 2 hodiny před nebo po jídle nebo po užití perorálních léků.
  • Na začátku léčby (Den 1) můžete zdvojnásobit první dávku a pak pokračovat s jednotlivou dávkou po každé stolici, a to 3-6x denně. První den maximálně 8 dávek.
  • Enterosgel se užívá 3-5 dní při akutním průjmu a až 21 dní při chronickém průjmu při IBS.

Složení

Polymethylsiloxane polyhydrate (hydrogel kyseliny metylkřemičité) 70 %, čištěná voda 30 %. Enterosgel neobsahuje konzervanty, barviva, gluten, tuky, cukr, laktózu, ochucovadla, ingredience rostlinného nebo živočišného původu.

Upozornění

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.