Registrovaný léčivý přípravek

Escapelle 1,5 mg 1 tableta

Značka: ESCAPELLE

Přípravek Escapelle je nouzová antikoncepce, kterou lze použít do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku nebo po selhání Vaší obvyklé metody antikoncepce.

469
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 250 Kč.

O produktu: Escapelle 1,5 mg 1 tableta

50005824

Úvod

Přípravek Escapelle je nouzová antikoncepce, kterou lze použít do 72 hodin (3 dnů) po nechráněném pohlavním styku nebo po selhání Vaší obvyklé metody antikoncepce. Nezabrání vzniku těhotenství v každém případě a je účinnější, pokud ho použijete co nejdříve po nechráněném pohlavním styku. Přípravek působí tak, že zabraňuje uvolnění vajíčka z vaječníku a zabraňuje spermiím v oplodnění jakéhokoli vajíčka, které již mohlo být uvolněno. Přípravek Escapelle není „potratová pilulka“. Nepůsobí, pokud již těhotná jste.


Dávkování

  • Tabletu užijte co nejdříve, nejlépe do 12 hodin, ale ne později než do 72 hodin (3 dnů) po nechráněném pohlavním styku. Užití tablety neodkládejte. Tableta je tím účinnější, čím dříve od nechráněného pohlavního styku ji užijete.
  • V případě, že jste v průběhu tří hodin po požití tablety zvracela, musíte ihned užít další tabletu.
  • Přípravek Escapelle užívejte jen v nouzových případech, a ne jako pravidelnou metodu antikoncepce. Pokud přípravek Escapelle použijete častěji než jednou během menstruačního cyklu, je méně spolehlivý a je více pravděpodobné, že naruší menstruační cyklus (periodu).
  • Pokud chcete mít pohlavní styk po užití přípravku Escapelle a neužíváte antikoncepční tablety, musíte do doby příští menstruace užít kondom nebo pesar a spermicidní přípravek.
  • V období kojení: Léčivá látka tohoto přípravku se vylučuje do mateřského mléka. Proto se doporučuje užít tabletu ihned po kojení a vyvarovat se kojení nejméně po dobu 8 hodin po užití levonorgestrelu a po tuto dobu odsávat mléko odsávačkou. Tímto způsobem užijete tabletu s dostatečným odstupem od dalšího kojení a snížíte množství léčivé látky, které dítě může požít s mateřským mlékem.

Složení

Léčivou látkou je levonorgestrel. Jedna tableta obsahuje levonorgestrelum 1 500 mikrogramů. Pomocnými látkami jsou: Kukuřičný škrob, bramborový škrob, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, mastek, monohydrát laktosy.


Upozornění

Přečtěte si pozorně příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Po užití tablet kontaktujte co nejdříve svého lékaře, aby Vám poradil spolehlivou formu pravidelné antikoncepce a aby vyloučil těhotenství.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.