Fenolax 30 enterosolventních tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: FENOLAX
Fenolax usnadňuje vyprazdňování zvýšeným pohybem střev a změkčuje stolici. Užívá krátkodobě k léčbě zácpy u dospělých a dětí od 4 let.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
89

O produktu

50132364

Fenolax je místně působící projímadlo. Působí v tlustém střevě, kde zvyšuje pohyb střeva a změkčuje stolici. Přípravek se užívá krátkodobě k léčbě zácpy k usnadnění vyprázdnění. Tablety Fenolax jsou určeny pro dospělé a děti od 4 let (děti pod dohledem lékaře).


Dávkování

Dospělí, dospívající a děti od 10 let užívají 1-2 tablety 1x denně. Děti ve věku 4-10 let užívají 1 tabletu 1x denně. Celá dávka se užívá večer před spaním, aby následující den ráno došlo k vyprázdnění. Tablety se nesmějí zapíjet mlékem. Přípravek je určen ke krátkodobému podávání. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů. Děti s chronickou zácpou mohou užívat přípravek pouze po dohledem lékaře.

Složení

Léčivou látkou je bisacodylum 5 mg v jedné enterosolventní tabletě.

Pomocnými látkami jsou bramborový škrob, monohydrát laktózy, magnesium-stearát, želatina, mastek, šelak, celacefát, polysorbát 20, arabská klovatina, sacharóza, barvivo Ponceau 4R (E124), směs bílého a karnaubského vosku.

Upozornění

Přípravek obsahuje laktózu a sacharózu, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů. Dále obsahuje azobarvivo Ponceau 4R, které může způsobit alergické reakce.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.