Forlax 10 g 20 sáčků

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: FORLAX
Forlax ve formě prášku pro přípravu perorálního roztoku se používá k šetrné a účinné léčbě zácpy u dospělých a dětí od 8 let věku. S vůní a chutí po pomerančích a grapefruitech.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
129 ušetříte 36 Kč

Původní cena 165 Kč sleva 22%

O produktu

50119978

Šetrná a účinná léčba zácpy u dospělých a dětí od 8 let věku. Přípravek Forlax se řadí mezi osmotická laxativa, obsahuje účinnou látku makrogol 4000. Zvyšuje obsah vody ve stolici, čímž pomáhá obnovit přirozenou činnost střev. Forlax se nevstřebává do krevního oběhu ani se v těle nerozkládá. Tento léčivý přípravek je ve formě prášku s vůní a chutí po pomerančích a grapefruitech, který se rozpustí ve sklenici vody (alespoň 50 ml) a vypije. Účinek se dostaví obvykle za 24-48 hodin. Je vhodný pro těhotné i kojící ženy. Při léčbě zácpy je důležité dodržovat zdravý životní styl, stravování, zvýšený přísun tekutin, dostatek vlákniny a přiměřená fyzická aktivita.


Dávkování

Dospělí a děti nad 8 let věku užívají 1 až 2 sáčky denně, nejlépe jako jednorázová dávka ráno. Denní dávka se může upravit podle dosaženého účinku a může být v rozmezí od jednoho sáčku obden (obzvláště u dětí) až do maximálně dvou sáčků denně.

Obsah sáčků rozmíchejte ve sklenici s vodou (alespoň 50 ml) bezprostředně před užitím a tekutinu vypijte. Vždy užívejte přípravek FORLAX 10 g přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud se příznaky nezlepší nebo pokud se zhorší, informujte svého lékárníka nebo lékaře. Účinek se obvykle dostaví za 24-48 hodin. U dětí by trvání léčby přípravkem FORLAX 10 g nemělo přesáhnout 3 měsíce.

Složení

Macrogolum 4000 10,00 g, pomerančovo-grapefruitové aroma 0,15 g, sodná sůl sacharinu 0,017 g v jednom sáčku.

Sodná sůl sacharínu (E954), pomerančovo-grapefruitové aroma. Složení pomerančovo-grapefruitového aromatu: pomerančová a grapefruitová silice, koncentrovaná pomerančová štáva, citral, acetaldehyd, linalol, ethyl-butyrát, terpinol alfa, oktanal, hexenol beta gama, maltodextrin, arabská klovatina, sorbitol, BHA (E320) a oxid siřičitý (E220).

Upozornění

Před zahájením léčby je nutné vyloučit organické poruchy. FORLAX má zůstat dočasnou doplňující léčbou při osvojování si vhodného životního stylu a dietetické léčby zácpy. Pokud příznaky přetrvávají navzdory správným dietním opatřením, je třeba myslet na skrytou příčinu a léčit ji.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.