France Lait 1 Počáteční výživa 400 g

Kojenecká výživa počáteční

Počáteční kojenecká mléčná výživa pro miminka, která nemohou být kojena. Je vhodná od narození do 6 měsíců věku dítěte.
Skladem na e-shopu
169

Cena za 100 g: 42 Kč

O produktu

50118054

Počáteční kojenecká mléčná výživa od narození do 6 měsíců věku dítěte. Mateřské mléko je tou nejlepší výživou, kterou můžete svému děťátku dát. Díky němu dostává dítě nejen dostatek živin a tekutin, ale také vitamíny, minerální látky a látky podporující imunitu. Pokud dítě nemůže být kojeno, kojenecká mléčná výživa France Lait 1 může mateřské mléko doplnit nebo jej nahradit. Má stejný poměr bílkovin kasein/syrovátka jako mateřské mléko: 40/60.


Složení

Demineralizovaná syrovátka, částečně odstředěné mléko, rostlinné tuky (palmový, sójový, kokosový, slunečnicový), laktóza, maltodextrin, syrovátkové bílkoviny, minerály (uhličitan vápenatý, chlorid hořečnatý, fosforečnan draselný, chlorid vápenatý, hydroxid vápenatý, síran hořečnatý, hydroxid draselný, mléčnan železnatý, síran zinečnatý, fosforečnan vápenatý, glukonan měďnatý, glukonan manganatý, jodid draselný, seleničitan sodný), vitamíny (A, D3, C, E, K1, B1, B2, B6, PP, kyselina listová, kyselina pantotenová, biotin, B12), sójový lecitin, cholin, taurin, inositol, L-karnitin.

Použití

  • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
  • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí plochého nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
  • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a důkladně protřepejte ve svislé poloze tak, aby se prášek důkladně rozpustil.
  • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
  • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
  • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
  • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
  • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Tabulka dávkování

1 zarovnaná odměrka France Lait 1 (4,5 g) na 30 ml převařené vody (13,5 %). Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk kojence

voda (ml)

odměrky

lahev/den

1-2 týdny

60

2

7

3-6 týdnů

90

3

6

2 měsíce

120

4

6

3 měsíce

150

5

5

4 měsíce

180

6

5

5-6 měsíců

210

7

4

 

Upozornění

Výrobek je určený pro výživu kojenců od narození, nemohou-li být kojeni. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.