France Lait 2 Pokračovací kojenecká mléčná výživa 400 g

Kojenecká výživa pokračovací

France Lait 2 Pokračovací kojenecká mléčná výživa pro kojence od ukončeného 6. měsíce do 1 roku pro plynulý přechod ke smíšené stravě.
Skladem na e-shopu
179 ušetříte 20 Kč

Původní cena 199 Kč , sleva 10%

Nejnižší cena před slevou: 199 Kč

Cena za 100 g: 45 Kč

O produktu

50129820

Pokračovací kojenecká mléčná výživa v prášku pro děti od ukončeného 6. měsíce do 1 roku pro plynulý přechod ke smíšené stravě. Mateřské mléko je tou nejlepší výživou, kterou můžete svému děťátku dát. Díky němu dostává dítě nejen dostatek živin a tekutin, ale také vitamíny, minerální látky a látky podporující imunitu. Pokud dítě nemůže být kojeno, kojenecká mléčná výživa France Lait 2 splňuje specifické požadavky kojenců v tomto věku a může mateřské mléko doplnit nebo jej nahradit. Obsahuje 13 vitamínů, 13 minerálů + DHA, polynenasycenou mastnou kyselinu s dlouhým řetězcem ze skupiny omega-3.

Hlavní vlastnosti:

 • obsahuje železo*, které přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí, schopnosti poznávat a učit se
 • obsahuje vápník, fosfor a vitamín D*, které jsou potřebné pro normální růst a vývoj kostí u dětí
 • DHA* přispívá k normálnímu vývoji zraku kojenců do 12 měsíců věku

Složení

Demineralizovaná syrovátka (z mléka), částečně odstředěné mléko, rostlinné oleje (palmový z palmových jader, řepkový, slunečnicový), maltodextrin, laktóza, minerály (uhličitan vápenatý, chlorid draselný, síran horečnatý, chlorid vápenatý, fosforečnan vápenatý, fosforečnan sodný, pyrofosforečnan železitý, citran sodný, síran zinečnatý, fosforečnan draselný, citran draselný, seleničitan sodný, síran mědnatý, jodid draselný, glukonát manganatý, hydroxid draselný), rybí tuk, emulgátor: slunečnicový lecitin, vitamíny (C, E, niacin, D, A, B5, biotin, K, B1, B6, B2, B12, kyselina listová), L-tryptofan, antioxidanty: výtažek bohatý na tokoferol a L-askorbylpalmitát, cholin bitartrát, inositol, L-karnitin L-vinan. Alergeny jsou vyznačeny tučně. Může obsahovat sóju.

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí plochého nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a důkladně protřepejte ve svislé poloze tak, aby se prášek důkladně rozpustil.
 • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Tabulka dávkování

1 zarovnaná odměrka France Lait Comfort 2 na 30 ml převařené vody (13,5 %). Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk kojence

voda (ml)

odměrky

lahev/den

6 měsíců

180

6

4

7-12 měsíců

210

7

3

Upozornění

France Lait 2 Pokračovací kojenecká mléčná výživa je potravina v prášku pro kojence od ukončeného 6. měsíce do 12. měsíce. Je vhodná pouze pro výživu kojenců starších šesti měsíců. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy, nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců. Rozhodnutí o zahájení podávaní příkrmů, včetně výjimky z pravidla věku 6 měsíců, by mělo být přijímáno jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy a farmacie a v závislosti na individuálních potřebách kojence. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a doporučení uvedená na obale. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

*Obsahuje železo, vápník, fosfor, vitamín D a DHA, jak požadují právní předpisy pro veškerou kojeneckou stravu.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.