France Lait 3 Mléčná výživa 400 g

Výživa pro malé děti

France Lait 3 Mléčná výživa 400 g je pokračovací mléčná výživa pro malé děti od ukončeného 12. měsíce do 3 let a vhodně doplňuje smíšenou stravu.
Skladem na e-shopu
199

Cena za 100 g: 50 Kč

O produktu

50129821

Pokračovací mléčná výživa France Lait 3 je určena pro malé děti od ukončeného 12. měsíce do 3 let. Vhodně doplňuje smíšenou stravu a splňuje specifické nutriční požadavky batolat v tomto věku: obsahuje méně bílkovin a 20x více železa než kravské mléko. Pečlivě vyvážené složení vyvinuté odborníky na výživu zahrnuje 13 vitamínů + 13 minerálů včetně vápníku a vitaminu D, které jsou nezbytné pro správný růst a vývoj kostí.

Hlavní vlastnosti:

 • 13 vitamínů + 13 minerálů
 • obsahuje železo*, které přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí, schopnosti poznávat a učit se
 • obsahuje vápník, fosfor a vitamín D*, které jsou potřebné pro normální růst a vývoj kostí u dětí

Složení

Částečně odstředěné mléko, maltodextrin, demineralizovaná syrovátka (z mléka), rostlinné oleje (palmový z palmových jader, řepkový, slunečnicový), galakto-oligosacharidy (z mléka), laktóza, minerály (uhličitan vápenatý, síran horečnatý, chlorid draselný, chlorid vápenatý, fosforečnan sodný, fosforečnan draselný, citran sodný, pyrofosforečnan železitý, síran zinečnatý, citran draselný, seleničitan sodný, síran měďnatý, jodid draselný, glukonát manganatý, hydroxid draselný), rybí tuk, frukto-oligosacharidy, emulgátor: slunečnicový lecitin, vitamíny (C, E, niacin, D, A, B5, biotin, K, B1, B2, B6, B12, kyselina listová), L-tryptofan, antioxidanty: výtažek bohatý na tokoferol a L-askorbylpalmitát. Alergeny jsou vyznačeny tučně. Může obsahovat sóju.

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do hrnečku.
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí plochého nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 • Do hrnečku s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete hrneček a důkladně protřepejte tak, aby se prášek důkladně rozpustil.
 • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Tabulka dávkování

1 zarovnaná odměrka France Lait 3 na 30 ml převařené vody (13,5 %). Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk kojence

voda (ml)

odměrky

lahev/den

1-3 roky

210

7

2-3

Upozornění

France Lait 3 Mléčná výživa v prášku je potravina určená pro výživu malých dětí od ukončeného 12. měsíce do 3 let. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Důležité upozornění: Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků.

*Jak požadují právní předpisy pro veškerou kojeneckou stravu.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.