Frontline SPRAY 2,5 mg/ml kožní sprej roztok 250 ml

50006873

Veterinární léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

669

O produktu

Frontline spray se používá k léčbě a prevenci při napadení blechami a klíšťaty u psů a koček, k léčbě a prevenci napadení všenkami u psů a koček a jako součást strategie léčby alergie na bleší kousnutí (FAD) u psů a koček. Rychlý účinek ve formě postřiku. Může být použit rovněž u štěňat a koťat od 2. dne věku.

Dávkování

Aplikujte 3-6 ml na kilogram živé hmotnosti zvířete (7,5 až 15 mg fipronilu na kg ž.hm.), t.j. 6-12 stisků aplikační pumpičky na kg.

Ze vzdálenosti 10-20 cm postříkejte celý povrch těla zvířete. Stříkejte v protisměru růstu srsti a zajistěte, aby byla veškerá srst navlhčena. Pročesávejte srst u dlouhosrstých plemen tak, aby mohl přípravek proniknout až na kůži hřbetu, boků, břicha, nohou, zad a krku zvířete. K ošetření hlavy a okolí očí nastříkejte na dlaň ruky chráněné rukavicí a jemně vetřete do srsti. Přípravek nechejte zaschnout při běžných teplotních podmínkách. Nevysušujte vytíráním. Přípravek je účinný po dobu až 5 týdnů proti klíšťatům, 1 až 3 měsíce proti blechám a 63 dnů (psi) nebo 42 dnů (kočky) proti všenkám. Vzhledem k absenci bezpečnostních studií je minimální interval mezi jednotlivými léčbami 4 týdny.

 

Složení

Fipronilum 2,5 mg/ml, Copolyvidonum, Isopropylicum, Aqua purificata q.s. 1ml.

Upozornění

Nepoužívejte u štěňat nebo koťat mladších 2 dnů. Neaplikujte nemocným zvířatům (celkové onemocnění, horečka) nebo zvířatům v rekonvalescenci. Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích reakcí až úhynu. Před použitím čtěte příbalovou informaci.

Je důležité ujistit se, že zvířata se po aplikaci nebudou vzájemně olizovat. Po aplikaci přípravku zabraňte psům po dobu 2 dnů koupání v přírodních vodních zdrojích. Přípravek může být použit u březích fen a koček a rovněž v laktaci.

Darujte na Vánoce to nejcennější Darujte na Vánoce to nejcennější