Frontline SPRAY 2,5 mg/ml kožní sprej roztok 250 ml

Veterinární léčivý přípravek

Značka: FRONTLINE
Rychlá pomoc pro psy a kočky při napadení blechami a klíšťaty. Pomáhá chránit až 5 týdnů proti klíšťatům, až 3 měsíce proti blechám! Také pro štěňata a koťata.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
709

O produktu

50006873

Rychlá pomoc pro psy a kočky při napadení blechami a klíšťaty. Blechy, stejně jako klíšťata, přenášejí nemoci a představují zdravotní riziko, před kterým je třeba Vaše zvířecí miláčky chránit. Frontline Spray Vám pomůže zatočit s parazity jednoduše, rychle a na dlouho: pomáhá chránit až 5 týdnů proti klíšťatům. Účinek proti blechám je ještě delší – až 3 měsíce! Přípravky Frontline jsou nositeli ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku 2019.

Jednoduchá aplikace, dlouhotrvající účinek

  • Frontline Spray je účinný proti blechám
  • eliminuje více než 90 % klíšťat
  • usmrtí všenky
  • omezuje líhnutí larev
  • brání tvorbě kukel

Řešení pro štěňata a koťata

Frontline Spray je možné použít na štěňata a koťata již od třetího dne po narození. Je ovšem velice důležité správné dávkování. Pečlivě si proto přečtěte příbalový leták.


Dávkování

  • Použijte nepropustné rukavice a k ošetření zvířete vyberte dobře větrané místo.
  • Za současného kartáčování proti srsti aplikujte doporučenou dávku spreje rovnoměrně na celý povrch těla zvířete.
  • Rukou chráněnou rukavicí lehce vmasírujte aplikovaný přípravek do kůže zvířete. K ošetření hlavy nastříkejte přípravek na dlaň (chráněnou rukavicí) a jemně vetřete do choulostivých míst.
  • Jakmile je povrch zvířete suchý, můžete manipulovat se svým mazlíčkem jako obvykle. Počkejte 48 hodin, než zvíře vykoupete nebo ho pustíte do vody.
  • Interval mezi jednotlivými aplikacemi by měl být nejméně 4 týdny.

Složení

Přípravek Frontline Spray obsahuje účinnou látku fipronil 0,25%. Fipronil hubí dospělé blechy, klíšťata a všenky, ale zároveň je šetrný ke zvířeti i okolnímu prostředí.

Může dojít k nežádoucím vedlejším účinkům?

Vzhledem k tomu, že účinná látka se vstřebává jen v zanedbatelné míře, je bezpečnost přípravku velmi vysoká. Výskyt nežádoucích vedlejších účinků je mimořádně vzácný. Pokud máte podezření na nežádoucí reakci na přípravek, obraťte se na svého veterináře.

Upozornění

UDRŽUJTE MIMO DOSAH DĚTÍ! Zabraňte kontaktu přípravku s očima zvířete. Zvláštní opatření určené osobám, které podávají léčivý přípravek zvířatům. Tento přípravek může způsobit podráždění sliznice a očí. Vyhněte se proto kontaktu tohoto přípravku s ústy a očima. Zvířata nebo osoby, u nichž je známa přecitlivělost na insekticidy nebo alkohol, by neměly přijít do kontaktu s Frontline Spray. Dbejte na to, aby nedošlo ke kontaktu prstů s obsahem. Pokud k němu dojde, omyjte si ruce vodou a mýdlem. V případě náhodného zásahu oka opatrně vypláchněte oko čistou vodou. Po použití si umyjte ruce. Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne. Doporučuje se proto neošetřovat zvířata během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich vlastníky, zvláště dětmi. Nekuřte, nepijte ani nejezte během aplikace přípravku.

VETERINÁRNÍ LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI. POUZE PRO ZVÍŘATA.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.