Registrovaný léčivý přípravek

Gaviscon Duo Efekt suspenze 300 ml

Značka: GAVISCON

Přípravek Gaviscon Duo Efekt ve formě suspenze rychle ulevuje od pálení žáhy a zažívacích potíží. Je vhodný i pro těhotné a kojící ženy.

269
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: Gaviscon Duo Efekt suspenze 300 ml

50128163

Úvod

Přípravek Gaviscon Duo Efekt zmírňuje pálení žáhy a ulevuje od zažívacích potíží. Neutralizací nadměrné žaludeční kyseliny odstraňuje bolest a zažívací potíže. Tvorbou ochranné bariéry nad žaludečním obsahem utišuje pálivou bolest na hrudníku. Působí až po dobu 4 hodin. Perorální suspenzi Gaviscon Duo Efekt mohou užívat dospělí, děti od 12 let i těhotné a kojící ženy. Gaviscon Duo Efekt se užívá k léčbě příznaků souvisejících s kyselinou při gastroezofageálním refluxu, jako jsou zpětný tok kyseliny do jícnu a ústní dutiny, pálení žáhy a porucha trávení, například po jídle nebo v průběhu těhotenství.


Dávkování

Dospělí včetně starších pacientů a děti věku od 12 let užívají 10–20 ml po jídle a večer před spaním, maximálně 4x denně. Jestliže příznaky trvají déle než 7 dnů, poraďte se se svým lékařem.


Složení

Léčivými látkami jsou natrii alginas 500 mg, natrii hydrogencarbonas 213 mg a calcii carbonas 325 mg v 10 ml suspenze.

Pomocnými látkami jsou karbomer 974 P, methylparaben (E 218) a propylparaben (E 216), sodná sůl sacharinu, mátové aroma, hydroxid sodný a čištěná voda.


Upozornění

Neužívejte Gaviscon Duo Efekt při alergii na léčivé látky nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. Nepodávejte dětem mladším 12 let, výjimkou je podání na doporučení lékaře. Tento přípravek obsahuje methylparaben (E 218) a propylparaben (E 216), které mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné). Přípravek obsahuje sodík, nutno vzít v úvahu u pacientů s dietou s nízkým obsahem sodíku. Přípravek obsahuje také vápník, nutno vzít v úvahu, pokud máte ledvinové kameny nebo vysokou hladinu vápníku v krvi.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.