Zdravotnické prostředky

GENGIGEL Hydrogel ústní roztok 150 ml

Značka: GENGIGEL

GENGIGEL HYDROGEL ústní roztok je zdravotnický prostředek s kyselinou hyaluronovou, který pečuje o ústní dutinu. Pomáhá při zánětu dásní, krvácení z dásní, aftách, po chirurgických zákrocích.

295
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 23.6.2024.

O produktu: GENGIGEL Hydrogel ústní roztok 150 ml

50148095

Úvod

Zdravotnický prostředek GENGIGEL HYDROGEL ústní roztok na dásně s obsahem kyseliny hyaluronové s vysokou molekulovou hmotností je vhodný pro každodenní preventivní péči o dásně. Chrání dásně, zmírňuje záněty a urychluje hojení traumatických stavů v dutině ústní. Ústní roztok vytváří ochranný film, ulevuje od bolesti a otoku. Je vysoce přilnavý (mukoadhezivní), čímž zajišťuje, aby kyselina hyaluronová (která by byla jinak eliminována působením slin) zůstala po dlouhou dobu v požadovaném místě účinku. Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující složkou zdravých dásní, kde je její hlavní funkcí ochrana a regulace procesu hojení. Při onemocněních dásní (zánět dásní, parodontitida) a jiných traumatických stavech (poranění, chirurgické zákroky) potřeba kyseliny hyaluronové významně narůstá. 

GENGIGEL HYDROGEL ústní roztok na dásně pomáhá při:

  • zánětech dásní a parodontitidě
  • aftách a vředech
  • hojení otlaků a oděrek
  • ustupujících dásních
  • hojení po chirurgických zákrocích nebo extrakčních ranách

Hlavní výhody:

  • s kyselinou hyaluronovou, která urychluje hojivý proces
  • vhodný i pro dlouhodobé používání
  • neobsahuje cukr – vhodný pro diabetiky
  • bezpečné použití v těhotenství a při kojení, vhodný i pro děti
  • nejsou známy interakce s jinými léky, ani vedlejší účinky

Složení

0,025% kyseliny hyaluronové (hyaluronanu sodného), aqua, xylitol, alkohol, polysorbát 20, PEG 40 hydrogenovaný ricinový olej, dichlorbenzylalkohol, karbomer (polykarbofil), aroma, kyselina citrónová, hydroxid sodný, brilantní modř FCF (CI 42090).

Neobsahuje: fluoridy, mentol, SLS, triklosan, chlorhexidin, parabeny, lepek ani laktózu.


Použití

Při onemocnění dásní vyplachujte ústní dutinu po vyčištění zubů 3-5x denně po dobu alespoň 3-4 týdnů nebo až do úplného vymizení příznaků. Preventivně lze roztok používat v rámci každodenní ústní hygieny 2-3x denně. Proplachujte 10 ml (1 dávka) po dobu 1-2 minut, poté vyplivněte. Používejte neředěné. Balení obsahuje odměrku. Po aplikaci je vhodné nejíst a nepít alespoň 30 minut.


Upozornění

Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na kteroukoli složku přípravku. Obsahuje přírodní sladidlo xylitol. Uchovávejte mimo dosah dětí.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.