Zdravotnické prostředky

Hemagel 5 g

Značka: HEMAGEL
4.8

Přípravek Hemagel představuje svého druhu unikátní řešení pro hojení akutních i chronických poranění.

169
Ušetříte 9%

Původní cena:  185 Kč  ·  sleva 16 Kč

Nejnižší cena před slevou: 185 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Hemagel 5 g

50094155

Úvod

Hemagel je zdravotnický prostředek chráněný českým patentem, který zajišťuje vlhké hojení rány, vychytávání volných kyslíkových radikálů a zamezení přístupu infekce do rány. Nabízí skvělé řešení hojení ran jak akutních (např. drobných poranění v domácnosti, při sportu či hrách), tak chronických ran typu bércových vředů způsobených poškozením žilního nebo tepenného systému, diabetické nohy, proleženin, pooperačních ostatních poškození kůže. Vlhké prostředí při léčbě ran je moderní a zároveň základní podstatou ošetřování. Stabilní vlhkost v ráně zabraňuje tvorbě strupů a tím pomáhá urychlovat proces hojení

Metoda vlhkého hojení

Dosavadní praxe a klinické zkoušky ukázaly, že vlhké prostředí výrazně urychluje proces hojení, podporuje dělení a pohyb buněk v ráně. Zároveň udržuje stálé pH a teplotu v ráně, což je velmi důležité pro kvalitní zhojení. Podporuje v ráně fázi granulace a epitelizace. Hemagel navíc díky své patentované struktuře dokáže okamžitě po aplikaci začít vychytávat volné kyslíkové radikály z rány, a tím výrazně zvýšit efekt vlhkého hojení rány. Velkou výhodou je fakt, že díky použití vlhkého hojení jsou převazy pro pacienty méně bolestivé a méně časté. 

Hlavní vlastnosti:

  • chemicky váže kyslíkové radikály, které vznikají při zánětlivých procesech
  • vytváří optimální pH v ráně a tím napomáhá hojení
  • urychluje hojení ran až o 50 %
  • prověřená struktura gelu zabraňuje uvolňování částeček gelu do rány s následnou iritací
  • dodává vlhkost do rány
  • zabraňuje vysušování rány a tvorbě strupů
  • má savou schopnost a tím čistí znečištěné rány
  • snižuje bolestivost ran
  • podporuje uzavírání rány jizvou
  • již během ošetřování změkčuje a zlepšuje vhled jizvy

Složení

2-hydroxyethylmethakrylát obsahující polymerně vázané stéricky stíněné aminoskupiny (HEMA/HAS), Macrogol 300, čištěná voda.


Použití

Ránu nejprve očistěte od mechanických nečistot, např. prachu či zbytků předchozích léčebných materiálů. Na celou spodinu rány následně aplikujte malé množství gelu, ten k ní přilne a postupně absorbuje sekrety a další tekutiny z rány. Ošetřenou ránu kryjte sterilním čtvercem nejlépe z netkaného textilu, fixujte obinadlem nebo náplastí. Fixační materiály by měly ošetřené místo přesahovat cca o 1 cm. U pacientů s prokázanou a indikovanou infekcí je nutné dodržet ordinaci antibiotik a dalších léků dle rozhodnutí lékaře.

Díky unikátní technologii se gel k ráně nepřilepí a lze ho bezbolestně odstranit pouhým jemným setřením. Nanášení Hemagelu a převaz provádějte dle potřeby po 24-48 hodinách, u infikovaných ran častěji.


Upozornění

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

V případě výskytu vedlejších nežádoucích účinků (zvýšená bolestivost, zarudnutí apod.) přerušte léčbu a kontaktujte ošetřujícího lékaře. Chraňte před dětmi. Nepoužívejte vnitřně! Nepoužívejte po uplynutí expirační doby uvedené na tubě.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.