Hemagel NEW 100 g

Zdravotnické prostředky

Značka: HEMAGEL
5.0
HemaGel New je zdravotnický prostředek určený na akutní i chronické rány. Podporuje proces hojení a chrání ránu před sekundární infekcí. Aplikuje se za 12-24 hodin.
Skladem na e-shopu
1 790

O produktu

50130025

Zdravotnický prostředek HemaGel NEW pomáhá při hojení akutních ran jako jsou odřeniny, popáleniny I. a II. stupně, řezné, sečné rány, praskliny, puchýře a také chronických ran typu bércové vředy, proleženiny a kožní defekty u pacientů s diabetem. Hydrofilní gel obsahující patentem chráněný polymer IPN (obsahuje dvě sítě) je vhodný pro všechny skupiny pacientů. Působí na principu vlhkého hojení, které podporuje v ráně fázi granulace a epitelizace. Převazy jsou tak méně bolestivé a méně časté. HemaGel NEW je vyvinutý Ústavem Makromolekulární chemie AV ČR.

Hlavní výhody HemaGel NEW:

  • optimalizuje bakteriální osídlení rány a vychytává volné kyslíkové radikály z rány
  • kryje ránu před sekundární infekcí zvenčí
  • utváří na ráně pružnou mechanickou, ochrannou vrstvu
  • podporuje proces hojení rány
  • aplikuje se dle potřeby po 12-24 hodinách

Složení

Obsahuje patentově chráněný polymer IPN s polymerně vázanými stéricky stíněnými aminy, Macrogolum a čistěnou vodu.

Použití

Aplikujte gel 1x za 12 až 24 hodin v tenké vrstvě 1-2 mm na ránu s mírným přesahem na zdravou pokožku. Poté překryjte mastným tylem a fixujte obinadlem. Převaz provádějte vždy dle stavu rány a průsaku sekundárního krytí. U chronických ran se doporučuje co nejdelší interval mezi převazy.

Upozornění

Nepoužívejte vnitřně. Použití u dětí, těhotných a kojících se doporučuje po konzultaci s lékařem. Uchovávejte mimo dosah dětí.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.