516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Hydrocortison Léčiva 1% mast 10 g

 Hydrocortison Léčiva 1% mast 10 g

Hydrocortison Léčiva 1% mast 10 g

50008561
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
49 Kč
Skladem na e-shopu

Hydrocortison mast je určena k místní léčbě zánětů a alergických kožních onemocnění neinfekčního původu u dospělých a dětí.

Podrobné informace o produktu

Hydrocortison mast má protizánětlivý účinek na kůži, potlačuje alergické projevy, svědění a zarudnutí kůže. Přípravek Hydrocortison mast je vhodná při místních zánětlivých a alergických kožních onemocněních neinfekčního původu. Používá se např. při ekzémech, při podráždění kůže kosmetickými a čisticími prostředky, při bodnutí hmyzem, menších spáleninách 1. a 2. stupně, při kožních zánětech po slunění a ozáření. Mast Hydrocortison mohou používat dospělí a děti.

Jak se přípravek Hydrocortison mast používá: 

Mast se aplikuje na postižená místa 1-2x denně v malém množství. Pokud obtíže neustoupí během týdne, poraďte se s lékařem. Aplikace v obličeji nemá přesáhnout 10 dní. Bez porady s lékařem nemá aplikace přípravku u dětí přesáhnout 14 dní.

Složení:

Léčivou látkou je hydrocortisoni acetas 10 mg v 1 g masti (1%).

Pomocnými látkami jsou tekutý parafin, tvrdý parafin, cetylstearylalkohol, kyselina stearová, bílý vosk, monoacylglyceroly nasycených vyšších mastných kyselin, ethoxylované alkoholy C12-C16, propylenglykol, trolamin, methylparaben, čištěná voda.

Upozornění:

Přípravek Hydrocortison mast obsahuje parabeny, které můžou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné) a propylenglykol, který může způsobit podráždění kůže. Dále pak cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

Kategorie produktu

Parametry

SUKL název HYDROCORTISON LÉČIVA 10MG/G UNG 10G
Farmakoterapeutická skupina Kortikosteroidy
Forma Mast
Věk dítěte
SUKL kód 858
EAN 858

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.