516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Hydrocortison Léčiva 1% mast 10 g

 Hydrocortison Léčiva 1% mast 10 g

Hydrocortison Léčiva 1% mast 10 g

50008561
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
45 Kč
Skladem na e-shopu

Hydrocortison mast je určena k místní léčbě zánětů a alergických kožních onemocnění neinfekčního původu u dospělých a dětí.

Podrobné informace o produktu

Hydrocortison mast má protizánětlivý účinek na kůži, potlačuje alergické projevy, svědění a zarudnutí kůže. Přípravek Hydrocortison mast je vhodná při místních zánětlivých a alergických kožních onemocněních neinfekčního původu. Používá se např. při ekzémech, při podráždění kůže kosmetickými a čisticími prostředky, při bodnutí hmyzem, menších spáleninách 1. a 2. stupně, při kožních zánětech po slunění a ozáření. Mast Hydrocortison mohou používat dospělí a děti.

Jak se přípravek Hydrocortison mast používá: 

Mast se aplikuje na postižená místa 1-2x denně v malém množství. Pokud obtíže neustoupí během týdne, poraďte se s lékařem. Aplikace v obličeji nemá přesáhnout 10 dní. Bez porady s lékařem nemá aplikace přípravku u dětí přesáhnout 14 dní.

Složení:

Léčivou látkou je hydrocortisoni acetas 10 mg v 1 g masti (1%).

Pomocnými látkami jsou tekutý parafin, tvrdý parafin, cetylstearylalkohol, kyselina stearová, bílý vosk, monoacylglyceroly nasycených vyšších mastných kyselin, ethoxylované alkoholy C12-C16, propylenglykol, trolamin, methylparaben, čištěná voda.

Upozornění:

Přípravek Hydrocortison mast obsahuje parabeny, které můžou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné) a propylenglykol, který může způsobit podráždění kůže. Dále pak cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

SUKL název HYDROCORTISON LÉČIVA 10MG/G UNG 10G
Farmakoterapeutická skupina Kortikosteroidy
Forma Mast
Věk dítěte
SUKL kód 858
EAN 858

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.