Zdravotnické prostředky

HYPROMELÓZA-P oční kapky 10 ml

Oční kapky pomáhají při nedostatečné tvorbě slz, odstraňují pocit suchosti očí a ulevují od menších podráždění očí (vítr, prach, kouření, sledování televize nebo počítače).

119
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: HYPROMELÓZA-P oční kapky 10 ml

50008592

Úvod

Oční kapky Hypromelóza P spolehlivě odstraňují pocit sucha, písku a diskomfortu v očích. Mají ochranný, epitelizační, desinfekční a zvlhčující účinek. Na povrchu rohovky a spojivky vytváří dočasný ochranný film, čímž zvlhčují vnější povrch oka a slouží jako náhrada při nedostatečné tvorbě slz. Obsažený dexpantenol pomáhá urychlit obnovu a regeneraci buněk povrchu rohovky a spojivky.

Hypromelóza P se používá k podpůrné léčbě při snížené tvorbě slz a na doporučení lékaře u syndromu suchého oka (keratokonjunktivitis sicca) např. u Sjögrenova syndromu. Oční kapky jsou vhodné pro děti, mladistvé, dospělé, těhotné i kojící ženy.

  • ulevují také při svědění a nepříjemných pocitech (štípání, pálení, pocit písku v očích) doprovázejících prostá podráždění oka větrem, prachem, kouřením, znečistěným ovzduším atd.
  • zmírňují oční únavu způsobenou dlouhodobým čtením, řízením motorových vozidel, sledováním obrazovky televize nebo monitoru počítače

Dávkování

Obvykle se aplikují 2-3x denně 1-2 kapky do spojivkového vaku oka. Podle potřeby je možné aplikovat 1-2 kapky i každou hodinu.


Složení

Hydroxypropylmethylcellulosa 5,0 mg v 1 ml roztoku. Pomocné látky: Dexpantenolum (dexpantenol), Benzalkonii chloridum (benzalkoniumchlorid), Natrii chloridum (chlorid sodný), Dinatrii edetas dihydricus (dihydrát edetanu disodného), Aqua ad iniectabilia (voda pro injekce).


Upozornění

Těsně po nakapání přípravku může nastat rozostřené vidění, které by mohlo ztížit řízení motorových vozidel a obsluhu strojů. Doporučuje se proto tyto činnosti vykonávat nejdříve až za 20 minut po aplikaci přípravku. Současně s používáním přípravku nelze nosit měkké kontaktní čočky. Před nakapáním přípravku HYPROMELÓZA-P® je třeba kontaktní čočky z oka vyjmout a nasadit je zpět nejdříve 30 minut po použití přípravku. Pokud potíže neustoupí do dvou dnů, poraďte se o dalším používání s lékařem. Uchovávejte mimo dosah dětí.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.