Registrovaný léčivý přípravek

Imodium Rapid 2 mg 12 tablet

Značka: IMODIUM

Přináší rychlou úlevu při léčbě akutního průjmu. Zahušťuje při průjmu stolici a snižuje její četnost. Tableta se okamžitě rozpouští na jazyku.

Velikost balení
189
Ušetříte 5%

Původní cena:  199 Kč  ·  sleva 10 Kč

Nejnižší cena před slevou: 199 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: Imodium Rapid 2 mg 12 tablet

50118893

Imodium Rapid 2 mg. Rychlá léčba průjmu a obnova přirozeného rytmu střev.

Imodium© Rapid 2 mg tablety rozpustné v ústech poskytují rychlou podporu při léčbě akutního průjmu. Tablety se rychle rozpouštějí v ústech, mají příjemné mátové aroma a nemusí se zapíjet vodou. Pohodlné užití je skvělé během cestování a oceníte jej také při podání léku dětem. Imodium© Rapid mohou užívat dospělí, dospívající a také děti od 6 let.

Imodium bez zapíjení.

Bez zapíjení

Imodium rychlé rozpuštění tablet

Rychlé rozpuštění tablet

Imodium ideální na cesty

Ideální na cesty

Imodium příjemné mátové aroma

Příjemné mátové aroma

Jak Imodium© Rapid pomáhá?

Průjem je definován jako změna normální peristaltiky střev a obvykle je popisován výskytem tří a více akutních řídkých stolic během jednoho dne. Imodium© Rapid nabízí rychlou pomoc při průjmu. Účinkuje do 1 hodiny, a to při užití jednorázové dávky 4 mg. Tablety nabízí diskrétní a praktické řešení průjmu při každodenních činnostech a také na cestách. Vhodné k léčbě akutního průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého střeva.

Imodium navrací přirozený rytmus střev

Nejběžnější příčiny akutních průjmových obtíží:

  • virové a bakteriální infekce
  • cestovatelský průjem způsobený kontaminovaným jídlem či vodou
  • potravinové alergie
  • menstruace u žen
  • stres
  • syndrom dráždivého tračníku
  • špatné stravovací návyky a dietní chyby

Dávkování

Dospělí, dospívající a děti od 6 let:

  • Akutní průjem: počáteční dávka činí dvě tobolky (4 mg) pro dospělé a dospívající a jedna tobolka (2 mg) pro děti, následuje jedna tobolka (2 mg) po každé další řídké stolici.
  • Chronický průjem: počáteční dávka činí dvě tobolky (4 mg) denně pro dospělé a dospívající a jedna tobolka (2 mg) denně pro děti; tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení 1–2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1–6 tobolek (2 mg – 12 mg) denně.
  • Pacienti s ileostomií: počáteční dávka činí dvě tobolky (4 mg) denně pro dospělé a dospívající a jedna tobolka (2 mg) denně pro děti; tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení 1–2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1–6 tobolek (2 mg – 12 mg) denně.

Maximální dávka pro akutní a chronický průjem a u pacientů s ileostomií je 8 tobolek (16 mg) denně pro dospělé, u dětí a dospívajících je zapotřebí určovat dávku ve vztahu k tělesné hmotnosti (3 tobolky / 20 kg), avšak nelze překročit 8 tobolek denně.

Maximální denní dávka pro mladší 18 let:

Tělesná hmotnost dítěte v kilogramech (kg)Nejvyšší počet tobolek léčivého přípravku Imodium© za den
od 20 kgnikdy více než 3 tobolky
od 27 kgnikdy více než 4 tobolky
od 34 kgnikdy více než 5 tobolek
od 40 kgnikdy více než 6 tobolek
od 47 kgnikdy více než 7 tobolek
od 54 kgnikdy více než 8 tobolek

Tablety Imodium© Rapid se vkládají do úst, kde se rychle rozpustí. Nemusí se zapíjet. Pokud nenastane u akutního průjmu zlepšení do 2 dnů, poraďte se prosím s lékařem.

Symptomatická léčba akutních epizod průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého tračníku u dospělých ve věku 18 let a starších: Na začátku se užijí dvě tobolky (4 mg), následně po každé řídké stolici jedna tobolka (2 mg) nebo dle předchozího doporučení lékaře. Maximální denní dávka nemá přesáhnout 6 tobolek (12 mg).

Složení

Jedna tableta obsahuje 2 mg loperamid-hydrochloridu. Pomocnými látkami jsou: želatina, mannitol, aspartam (E 951), hydrogenuhličitan sodný, mátové aroma v prášku.

Upozornění

Tablety dispergovatelné v ústech Imodium® Rapid 2 mg obsahují loperamid-hydrochlorid a jsou určeny k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. Nepřekračujte doporučené dávkování. U pacientů trpících průjmem, zejména u dětí, může dojít k úbytku tekutin a elektrolytů. V těchto případech je nejvýznamnějším opatřením patřičná náhrada tekutin a elektrolytů. Nenastane-li u akutního průjmu klinické zlepšení do 48 hodin, poraďte se s lékařem. Není určeno těhotným a kojícím ženám a dětem do 6 let. 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.