Jenamazol 2% vaginální krém 20 g

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

119

O produktu

Jenamazol 2% vaginální krém se používá u žen k léčbě vaginálních mykóz a zánětů pochvy, které se projevují svěděním a zarudnutím v oblasti pochvy a vulvy, pálením a zduřením tkání často provázené žlutobílým výtokem většinou bez zápachu. Dále mohou přípravek Jenamazol 2% používat muži k léčbě zánětu žaludu pohlavního údu (balanitida), který se projevuje zarudnutím, svěděním a páchnoucím výtokem z předkožkového vaku. Vaginální krém Jenamazol je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.

Jak se přípravek Jenamazol 2% používá:

Při zánětu pochvy se obsah 1 aplikátoru vaginálního krému zavádí každý večer 3 po sobě následující dny do pochvy. Třídenní aplikace je obvykle dostačující. Při zánětu vulvy u žen a zánětu žaludu u mužů se krém nanáší v tenké vrstvě na postižené oblasti 2-3x denně, obvykle 1-2 týdny. Přípravek se nesmí používat u dívek do 12 let. K prevenci opakované infekce je nutné léčit současně i sexuálního partnera.

Složení:

Léčivou látkou je clotrimazolum 20 mg v 1 g vaginálního krému, obsah aplikátoru (asi 5 g krému) odpovídá clotrimazolum 100 mg.

Pomocnými látkami jsou sorbitan-stearát, polysorbát 60, vorvaňovina, cetylstearylalkohol, benzylalkohol, oktyldodekanol, čištěná voda.

Upozornění:

Může snížit bezpečnost antikoncepčních metod, např. při užití spermicidních přípravků, kondomu nebo pesaru.

 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry
Značka Jenamazol
SUKL název JENAMAZOL 2% 20MG/G VAG CRM 20G+APL
Farmakoterapeutická skupina antimykotika, gynekologika
Věk dítěte od 12 let
SUKL kód 100170
EAN 908120
Přílohy
Příbalová infomace PDF

Kategorie produktu