Jox Koncentrát pro přípravu kloktadla 100 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: JOX
Jox koncentrát pro kloktadlo se používá k dezinfekci dutiny ústní a hltanu u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.
Skladem na e-shopu
129

O produktu

50009286

Jox koncentrát pro kloktadlo má dezinfekční a protizánětlivý účinek, působí proti bakteriím, plísním a některým virům. Přípravek Jox je vhodný k léčbě bolesti či škrábání v krku při prvních příznacích chřipkových onemocnění. Dále se používá u lehčích zánětlivých onemocnění sliznice dutiny ústní (např. afty), jazyka, hltanu a mandlí. Přípravek Jox je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.


Dávkování

Dospělí, dospívající a děti od 6 let používají naředěný přípravek (v poměru 1:20 nebo 1:40) k výplachu úst nebo ke kloktání 2-4x denně s odstupem minimálně 4 hodin od předchozí aplikace, maximálně však 6x denně. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 5 dní. Děti od 6 let mohou přípravek použít pouze tehdy, pokud jsou schopné kloktat roztok a nedojde přitom ke spolknutí či vdechnutí roztoku. Dětem od 6 do 12 let by měl být přípravek podán jen na doporučení lékaře.

Složení

Léčivými látkami jsou povidonum iodinatum 85 mg a allantoinum 1 mg v 1 ml přípravku.

Pomocnými látkami jsou levomenthol, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát nátrium-citrátu, ethanol 96%, propylenglykol, čištěná voda.

Upozornění

Přípravek Jox obsahuje propylenglykol, který může způsobit podráždění sliznice. Dále obsahuje 18,6% ethanolu.

 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.