Kendamil 3 Batolecí mléko DHA+ 800 g

Výživa pro malé děti

Značka: KENDAMIL
Kendamil 3 Batolecí mléko DHA+ 800 g je mléčná výživa pro malé děti od 12. do 36. měsíce. Plnotučné mléko volně pasoucích se krav dodává výživě přirozenější a sladší chuť.
Skladem na e-shopu
389

Cena za 100 g: 49 Kč

O produktu

50129883

Hledáte kvalitní batolecí mléko, které by Vašemu dítěti zajistilo co nejpřirozenější přísun všech potřebných živin? Kendamil 3 Batolecí mléko DHA+ je mléčná výživa pro malé děti od ukončeného 12. měsíce do 36. měsíce věku dítěte. Je vhodnou volbou pro období postupného či úplného ukončení kojení a poskytuje vše, co Váš malý strávník potřebuje. Složení s plnotučným mlékem dodává výživě přirozenější a sladší chuť. Díky tomu obsahuje méně přísad a rostlinných olejů než konkurenční vzorce vyrobené z odstředěného mléka.

Hlavní vlastnosti:

 • vyrobeno z plnotučného mléka*
 • obsahuje prebiotika GOS
 • esenciální mastné kyseliny (ALA a LA) jsou potřebné pro normální růst a vývoj dětí**
 • obsahuje vápník a vitamin D, které jsou potřebné pro normální růst a vývoj kostí u dětí
 • obsahuje jód, který přispívá k normálnímu růstu dětí
 • obsahuje vitamín C, který podporuje správnou funkci imunitního systému
 • obsažená DHA je rostlinného původu***
 • vyrobeno bez použití GMO****
 • bez palmového oleje
 • bez rybího tuku, bez sóji

Složení

Plnotučné mléko (223 g tekutého mléka na 100 g prášku), laktóza (z mléka) sušené odstředěné mléko, rostlinné oleje (slunečnicový, kokosový, řepkový), Galakto-oligosacharidy (z mléka), fosforečnan vápenatý, mléčnan vápenatý, LCP oleje (kyselina Arachidonová-olej z Mortierella alpina), kyselina Dokosahexaenová (olej z mikrořas  Schizochytrium Sp. T18), askorbát sodný, citrát vápenatý, pyrofosforečnan železitý, hydroxid draselný, uhličitan draselný, Nukleotidy (Cytidin-5´- monofosfát, uridin disodný-5´-monofosfát, Adenosin-5´-monofosfát, disodium Inosin-5′-monofosfát, disodium Guanosinový-5´ monofosfát, L-karnitin, Vitamín E, Niacin, síran zinečnatý, citrát železito-amonný, D-pantothenát vápenatý (kys. D-panthothenová vápenatá sůl), Vitamín A, Thiamin, Vitamín B6, síran měďnatý, síran manganatý, kyselina listová, jodid draselný, Riboflavin, seleničitan sodný, Vitamín K, Biotin, Vitamín D3, Vitamín B12. Alergeny vypsány tučně. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. Baleno v ochranné atmosféře.

Použití

 • Umyjte si ruce, vysterilizujte veškeré pomůcky a lahvičku dle pokynů výrobce.
 • Převařte čerstvou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout po dobu nejdéle 30 minut.
 • Nalijte požadované množství vody (dle tabulky níže) do vysterilizované láhve.
 • Do láhve s vodou odměřte odpovídající množství prášku dle tabulky – použijte přiloženou odměrku a prášek v ní zarovnejte hranou nože.
 • Uzavřete láhev a dobře protřepejte, aby se prášek rozpustil.
 • Ochlaďte na teplotu přirozenou k pití a zkontrolujte teplotu tekutiny na Vašem zápěstí.
 • Nespotřebovanou výživu neuchovávejte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Nevkládejte dovnitř balení vlhkou odměrku.
 • Balení vždy pečlivě uzavřete a spotřebujte do 4 týdnů po otevření.
 • Skladujte na chladném a suchém místě mezi 5-20 °C.

Dávkování

1 odměrka = 4.3 g prášku na 30 ml vody. Počet dávek je pouze orientační. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem:

Přibližný věk dítěte

Množství čerstvě převařené zchlazené vody na 1 dávku (ml)

Počet odměrek na 1 dávku

   1-3 roky

    180

    6

 

Upozornění

Kendamil 3 Batolecí mléko DHA+ je mléčná výživa v prášku určená pro malé děti od ukončeného 12. měsíce do 36. měsíců. Potravina pro zvláštní výživu. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte dle konzultace s Vaším lékařem, lékárníkem, porodní asistentkou, zdravotníkem, zdravotní sestrou zabývající se dětskou výživou, dietologem nebo jiným výživovým odborníkem na základě individuálních potřeb Vašeho dítěte. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepším způsobem výživy pro Vaše dítě. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. 

O značce

Společnost Kendal Nutricare je rodinou společností s více než 50letou tradicí výroby kojenecké výživy. Všechna mléka Kendamil nesou označení Red Tractor. Toto označení je certifikátem, který se uděluje pouze farmářům a výrobcům, kteří dodržují nejpřísnější standardy požadované na kvalitu potravin. Tento certifikát zároveň dokazuje, že všechny složky obsažené ve výrobku byly vyprodukovány a vypěstovány ve Velké Británii, což umožňuje přísnou kontrolu všech postupů při výrobě.

*Obsahuje 1,07 g mléčného tuku na 100 ml připravovaného mléka. **Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 2 g kyseliny α-linolenové (ALA) a 10 g kyseliny linolové (LA) denně. ***DHA (kyselina dokosahexaenová) získáná z oleje z mikrořasy Schizochytrium sp. ****Certifikováno. Geneticky modifikované složky/suroviny (dle legislativy) nebyly použity v jakékoliv fázi výroby potraviny včetně krmení pro hospodářská zvířata, ze kterých je mléko získáváno.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.