Kerasal mast 50 g

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

119

O produktu

Urea a kyselina salicylová v ojedinělém amfifilním masťovém základu. Aditivní keratolytický efekt urey a kyseliny salicylové. Bezpečné keratolytikum, které má vyšší účinnost při nižší resorpci kyseliny salicylové. Vhodný na léčbu hyperkeratóz a odšupení psoriatických ložisek před terapií.

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

KERASAL
Mast
acidum salicylicum, urea
 
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce:
Galderma-Spirig Česká a Slovenská republika, a.s.
 
Složení:
Léčivá látka: acidum salicylicum 50mg, urea 100mg v 1 g masti
Pomocné látky:polysorbát 80, makrogol stearát 2000, sorbimakrogol-2000 peroleát, glycerol, makrogol  400, bílá vazelína
 
Indikační skupina:
Dermatologikum
 
Charakteristika:
KERASAL mast je přípravek k ošetření kožních onemocnění projevujících se nadměrně zrohovatělou ztvrdlou pokožkou a olupováním kůže.
 
Indikace:
KERASAL mast změkčuje a odstraňuje olupující se místa na postižené pokožce.

Používá se na ošetření šupinaté pokožky, zhrublé rohovinové vrstvy pokožky rukou a nohou a zrohovatělé ekzémy. Je např. určen k léčbě psoriázy (lupénky), ichtyózy (kožní onemocnění s poruchou rohovění, kdy kůže připomíná rybí šupiny), seborhoického ekzému (onemocnění kůže spojené s tvorbou nažloutlých mastných šupin, nejčastěji v obličeji a ve vlasech) a chronického atopického ekzému (vleklý alergický zánět).
 
KERASAL mohou používat dospělí, mladiství a děti všech věkových skupin. Kojenci a pacienti s porušenou funkcí ledvin mohou KERASAL používat jen krátkou dobu a na malých plochách (velikost o průměru asi 10 cm), a to pouze po poradě s lékařem.

Může se používat i v době těhotenství a kojení, kromě oblasti prsů.
 
Kontraindikace:
KERASAL se nesmí používat u nemocných se známou přecitlivělostí na některou ze součástí přípravku. Nesmí se nanášet do oblasti očí a sliznic. V období kojení se KERASALnesmí používat v oblasti prsů.

Kojenci a pacienti s porušenou funkcí ledvin mohou KERASALpoužívat jen krátkou dobu a na malých plochách (velikost o průměru asi 10 cm).

Nežádoucí účinky:
Při používání KERASAL-u se mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako mírné podráždění ošetřovaných míst projevující se začervenáním pokožky, s pocitem pálení, zvláště při použití na akutní kožní onemocnění. Mohou se vyskytnout projevy přecitlivělosti v podobě zarudnutí a svědění v místě nanášení. Reakce vymizí záhy po přerušení používání přípravku, je však třeba další postup projednat s ošetřujícím lékařem.
Při případném výskytu jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.
 
Interakce:
KERASAL může zvýšit vstřebávání jiného zevního přípravku a může ovlivnit účinek jiných léků. O vhodnosti současného používání jiných přípravků na recept nebo volně prodejných se poraďte s ošetřujícím lékařem.
 
Dávkování a způsob použití:
Pokud lékař neurčí jinak, KERASALse nanáší 1 až 2 krát denně na postižená místa. Při ošetřování rukou je potřeba nanést mast po každém umytí. KERASAL se odstraní teplou vodou.
 
Upozornění:
Jestliže se do doby 2 týdnů od zahájení léčby příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, přerušte stávající léčbu a  poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.

Při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Bez porady s lékařem neužívejte déle než 4 týdny.
 
Uchovávání:
Přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.
 
Varování:
KERASAL nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. KERASAL musí být uchováván mimo dosah a dohled  dětí.
 
Balení:
50g masti v tubě
 
 
LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI

Zdroj: www.excipial.cz

Parametry
Značka Kerasal
SUKL název KERASAL 50MG/G+100MG/G UNG 50G
Farmakoterapeutická skupina dermatologika
SUKL kód 16468
EAN 904360
Přílohy
Příbalová infomace PDF

Kategorie produktu