Zdravotnické prostředky

L-Mesitran Ointment mast 50 g

Značka: L-MESITRAN

L-Mesitran Ointment je mast určená k léčbě povrchových a akutních ran, např. řezných ran, odřenin a míst transplantace, popálenin prvního a druhého stupně a chronických ran. Obsahuje 48 % lékařského medu.

730
Doprava zdarma

O produktu: L-Mesitran Ointment mast 50 g

50104709

Úvod

L-Mesitran je inovativní produktová řada, která je založená na obsahu lékařského medu. L-Mesitran Ointment mast je určená k léčbě ran, bércových vředů, proleženin a popálenin 1. a 2. stupně. Je možné jej využít na širokou škálu indikací ve všech fázích hojení ran. L-Mesitran Ointment je možné použít na léčbu chronických a/nebo akutních ran (hlubokých i povrchových). Mast obsahuje 48 % medu. Snadno se aplikuje, na ráně nepůsobí bolest a nepřilne k ní. 

Hlavní vlastnosti:

  • mast na hojení akutních i chronických ran
  • obsahuje 48 % medu
  • účinně likviduje také bakterie a plísně

Složení

Lékařský med má antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, pomáhá odstraňovat zbytky tkáně, udržuje vlhké prostředí pro hojení rány, podporuje hojení a odstraňuje zápach (White, 2005).
Medilan je lékařský hypoalergenní lanolin používaný pro obnovu epidermální kožní bariéry a urychlení procesu hojení (Chvapil, 1988).
Slunečnicový olej zvládá efektivně kompenzovat nedostatek esenciálních mastných kyselin a napomáhá epitelizaci rány (Darmstadt, 2005).
Olej z tresčích jater je zdrojem vitamínu D3 a A (retinol) a polynenasycených mastných kyselin. V tkáni dokáže zvýšit hladinu růstových faktorů, cytokinů, imunoglobulinů a kyslíku (Terkelsen, 2000).
Měsíček lékařský (Marigold) je známý tím, že má protizánětlivé a hojivé účinky (Graf, 2000).
Vitamín C (kyselina askorbová) je zásadním spolučinitelem syntézy kolagenu a pojivové tkáně. Zvyšuje tažnou pevnost kolagenu (Dickerson, 1993).
Vitamín E má pozitivní vliv na proces hojení a napomáhá eliminaci nežádoucího zjizvení (Leach, 2004).
Oxid zinečnatý je základním činitelem růstu a vývoje (Lansdown, 1996).


Použití

Ránu vyčistěte. L-Mesitran Ointment naneste v tenké vrstvě buď přímo na místo rány a okolní tkáň nebo na sterilní gázu.  Zakryjte a zafixujte vhodným sekundárním obkladem, podle množství tekutiny vytékající z rány. Stav rány pravidelně kontrolujte. Produkt znovu aplikujte, až se vstřebá (± každých 24-48 hodin).


Upozornění

Nepoužívejte u pacientů, kteří jsou citliví na produkt nebo některou z jeho složek. V případě nesnášenlivosti produktu L-Mesitran nebo některé z jeho složek ho vhodnou technikou odstraňte a místo důkladně očistěte. Po první výměně obkladu se může rána jevit větší kvůli autolytickému debridementu. Tento jev je běžný a dochází k němu proto, že se odstraňuje devitalizovaná tkáň a spodina rány se připravuje na hojení.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.