Zdravotnické prostředky

Lavanid V+ 0,04 % polyhexanid gel 40 g

Značka: LAVANID

Gel na rány založený na Ringerově roztoku s 0,04 % polyhexanidu. Potlačuje růst mikroorganismů v obvazech rány a v samotném gelu.

473
Doprava zdarma

O produktu: Lavanid V+ 0,04 % polyhexanid gel 40 g

50101710

Úvod

Gel na rány založený na Ringerově roztoku s 0,04 % polyhexanidu. Potlačuje růst mikroorganismů v obvazech rány a v samotném gelu. Ringerův roztok je fyziologický, izotonický elektrolytický roztok s velmi dobrou tkáňovou snášenlivostí. Použitím izotonického roztoku se zabrání bobtnání pokožky a dráždění rány. Polyhexanid je antiseptikum se širokým spektrem účinnosti proti bakteriím, kvasinkám a některým druhům hub. U kombinace Ringerova roztoku s polyhexanidem v koncentraci 0,04 % byla prokázána velmi dobrá tkáňová snášenlivost. Tvorba nové zdravé tkáně není omezena a použití je pro pacienta bezbolestné.

Hlavní vlastnosti:

  • složení založené na Ringerově roztoku s polyhexanidem
  • velmi dobrá snášenlivost
  • potlačuje růst mikroorganismů

Složení

Ringerův roztok (izotonní roztok elektrolytu sestávající z chloridu sodného, chloridu draselného, chloridu vápenatého 2 H2O, injekční vody), glycerin, macrogol, hydroxyetylcelulóza, polyhexanid 0,04 %.


Použití

Lavanid gel na rány naneste na ránu nebo na krytí jako obvykle obvažte. Gel na rány zůstává až do dalšího převazu na ráně. Pro optimální zvlhčení rány se doporučuje množství gelu na rány Lavanid s delšími odstupy mezi převazy zvyšovat.


Upozornění

Nepoužívat při přecitlivělosti na některou obsahovou látku přípravku, v oblasti chrupavek a kloubů.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.