Leros Dětský čaj Fenykl BIO 20x1,5 g

Čaje a čajové směsi

Značka: LEROS
5.0
Leros Dětský čaj Fenykl BIO je dětský bylinný čaj v BIO kvalitě s plodem fenyklu pro Vaše děti od ukončeného 1. týdne. V nálevových sáčcích.
Skladem na e-shopu
59

Cena za 100 g: 197 Kč

O produktu

50130088

Pro klidné bříško. Leros Dětský čaj Fenykl BIO je porcovaný bylinný čaj s fenyklem pro děti od ukončeného 1. týdne. V lidovém léčitelství je fenykl využíván od pradávna, znali jej už ve staré Číně, v Indii, v Egyptě. Ve středověku fenykl pěstovali mniši v klášterních zahradách. Čaj se vyznačuje sladkou, lehounce peprnou chutí, která chutná dětem i dospělým. Voní po anýzu nebo lékořici. Plody fenyklu použité k jeho výrobě pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství, a proto je čaj tou pravou volbou pro citlivá dětská bříška. Fenykl podporuje dobré trávení, pomáhá při nadýmání a plynatosti. Příznivě také ovlivňuje funkci dýchacího systému.


Složení

Plod fenyklu (100 %). BIO surovina.

Použití

1 čajový sáček zalijte vařící vodou (250 ml) a vyluhujte 10 minut. Čaj se připravuje vždy čerstvý. K přípravě čaje pro kojence použijte převařenou vodu vhodnou pro kojeneckou výživu. Jestliže doslazujete cukrem, doporučené maximální množství cukru na 100 ml nápoje je 5 g.

Dětem od ukončeného 1. týdne do 6. měsíce podávejte čaj po lžičkách, dávkování konzultujte se svým lékařem (pediatrem). Dětem od ukončeného 6. měsíce do 1 roku podávejte ½ šálku denně. Děti od 1 roku do 4 let pijí 1 šálek denně. Děti od 4 let a dospělí mohou pít 2–3 šálky denně.

Upozornění

Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno pro děti do 1 týdne. Podávání čaje kojencům mladším než 6 měsíců konzultujte se svým lékařem (pediatrem). V případě, že čaj přislazujete cukrem, nepodávejte jej kojencům pokud možno z láhve savičkou, ale používejte co nejdříve hrneček. Nadměrné užívání čaje s cukrem může vést ke zvýšené kazivosti zubů. Nepodávejte při přecitlivělosti na fenykl a jiné rostliny z čeledi okoličnatých (mrkvovitých). Ukládejte mimo dosah dětí. Neobsahuje konzervanty, lepek, umělá sladidla. Vhodné pro vegany.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.