844 909 909 | info@drmax.cz | O nás

LEROS Fytokliman Planta n.s. 20x1.5g

LEROS Fytokliman Planta n.s. 20x1.5g

50010285
Registrovaný léčivý přípravek
Více o legislativě
32 Kč 107 Kč / 100 g
Skladem na e-shopu

Okamžitě k rezervaci ve 20 lékárnách
doručíme do 398 lékáren po celé ČR.

Čaj pro ženy - ke zmírnění obtíží v období klimakteria.

Podrobné informace o produktu

FYTOKLIMAN PLANTA
čaj pro ženy - zmírnění obtíží klimakteria
léčivý čaj

Složení
Hyperici herba 0,300 g (třezalková nať), Alchemillae herba 0,300 g (kontryhelová nať), Crataegi folium cum flore 0,300 g (hlohový list s květem), Betulae folium 0,225 g (březový list), Origani herba 0,150 g (dobromyslová nať), Melissae herba 0,150g (meduňková nať), Lupuli flos 0,075 g (chmelová šištice) v 1 nálevovém sáčku.

Indikační skupina
Fytofarmakum - zmírňuje neurovegetativní obtíže provázející klimakterium.

Charakteristika
Směs rostlinných drog s uklidňujícím účinkem (Hyperici herba, Melissae herba, Lupuli flos), působících svíravě (Alchemillae herba), snižujících krevní tlak (Crataegi folium cum flore) a působících močopudně (Betulae folium).

Dávkování a způsob podání
Pokud lékař neurčí jinak: Nálevový sáček se přelije 1/4 l vařící vody a nechá se 10 min. vyluhovat. Čaj se pije vlažný, jeden šálek na noc. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.

Indikace
Lehčí neurovegetativní obtíže v klimakteriu (nervozita, předrážděnost, depresivní rozlady, návaly horka, pocení, poruchy usínání).

Kontraindikace
Přecitlivělost na některou složku přípravku. Vzhledem k obsahu třezalky nepodávat po transplantaci orgánů nebo u HIV pozitivních pacientů léčených inhibitory proteázy. V období těhotenství či kojení se o užívání čaje poraďte s lékařem.

Nežádoucí účinky
Možnost alergických kožních reakcí (fotosenzibilizace-zvýšená citlivost na UV záření) u zvláště citlivých osob, v takovém případě je třeba se vyhnout zdrojům UV záření (slunce, solária).

Interakce
Přípravek obsahuje třezalkovou nať (Hyperici herba). Třezalka může ovlivňovat účinek některých současně podávaných léků na uklidnění a při depresích. Může také snižovat účinky indinaviru a ostatních retrovirových přípravků používaných k léčbě HIV pozitivních pacientů. Snižuje také účinky cyklosporinu a pravděpodobně i některých dalších léčiv (digoxin, perorální kontraceptiva, theofylin, warfarin, karbamazepin, fenobarbital, fenytoin). O vhodnosti užívání s jinými léky se proto poraďte s lékařem.

Upozornění
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Uchovávejte v suchu při teplotě do 25°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Balení
20 nálevových sáčků po 1,5 g, hmotnost náplně 30,0 g

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.


Zdroj: www.leros.cz

Příbalový leták

Parametry produktu

Značka Leros SUKL název FYTOKLIMAN PLANTA SPC 20 I
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty Forma Sáčky
SUKL kód 89824 EAN 901232

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.