844 909 909 | info@drmax.cz | O nás

LEROS Spec. nervinae Planta n.s. 20x1.5g

LEROS Spec. nervinae Planta n.s. 20x1.5g

50010353
Registrovaný léčivý přípravek
Více o legislativě
32 Kč 107 Kč / 100 g
Skladem na e-shopu

Okamžitě k rezervaci ve 6 lékárnách
doručíme do 394 lékáren po celé ČR.

Směs léčivých rostlin s uklidňujícím účinkem.

Podrobné informace o produktu

Leros Species nervinae Planta
léčivý čaj k vnitřnímu užití
zklidnění, spánek

Složení
Menthae piperitae herba 0,300 g (nať máty peprné), Hyperici herba 0,270 g (třezalková nať), Melissae herba 0,255 g (meduňková nať), Matricariae flos 0,240 g (heřmánkový květ), Lupuli flos 0,240 g (chmelová šištice), Valerianae radix 0,195 g (kozlíkový kořen) v 1 nálevovém sáčku.

Indikační skupina
Fytofarmakum - sedativum při nervovém vyčerpání, předrážděnosti a napětí.

Charakteristika
Směs léčivých rostlin s uklidňujícím účinkem (Hyperici herba, Melissae herba, Lupuli flos, Valerianae radix).

Dávkování a způsob podání
Pokud lékař neurčí jinak:
1-2 nálevové sáčky se přelijí 1/4 l vařící vody a po 10 minutách vyluhování se vyjmou. Čaj se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Pije se nejlépe na noc ½ až 1 hodinu před spaním. V případě potřeby se nálev užije během večera a poté před spaním.

Pro děti od 3 do 12 let upravte dávkování podle hmotnosti dítěte. Děti do hmotnosti 40 kg pijí 1 šálek připravený z 1 nálevového sáčku, děti do 25 kg pijí 1/2 šálku takto připraveného čaje.

Indikace
Ke zklidnění při nervovém vyčerpání, předrážděnosti a napětí, při lehčích formách nespavosti a neurastenického syndromu (nervová slabost, vyčerpání). Zmírňuje trávicí obtíže provázející tyto stavy.

Kontraindikace
Přecitlivělost na některou složku přípravku, děti do 3 let, zánět žlučových cest, žlučové kameny a jiná onemocnění žlučových cest. Vzhledem k obsahu třezalky nepodávat po transplantaci orgánů nebo u HIV pozitivních pacientů léčených inhibitory proteázy.

Nežádoucí účinky
Možnost výskytu alergických kožních reakcí (fotosenzibilizace – zvýšená citlivost na UV záření) u zvláště citlivých osob. V takovém případě je třeba se vyhnout zdrojům UV záření (slunce, solária).

Interakce
Přípravek obsahuje třezalkovou nať (Hyperici herba). Třezalka může ovlivňovat účinek některých současně podávaných léků na uklidnění a při depresích. Může také snižovat účinky indinaviru a ostatních retrovirových přípravků používaných k léčbě HIV pozitivních pacientů. Snižuje také účinky cyklosporinu a pravděpodobně i některých dalších léčiv (digoxin, perorální kontraceptiva, theofylin, warfarin, karbamazepin, fenobarbital, fenytoin). O vhodnosti užívání s jinými léky se poraďte s lékařem.

Upozornění
Nedoporučuje se užívat bezprostředně (2 hodiny) před řízením vozidla či obsluhou strojů. Při předávkování se objevuje ospalost, která odezní do 24 hodin.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Uchovávejte v suchu při teplotě do 25°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.


Balení
20 nálevových sáčků po 1,5 g, hmotnost obsahu 30,0 g.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Zdroj: www.leros.cz

Parametry produktu

Značka Leros SUKL název SPECIES NERVINAE PLANTA SPC 20 I
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty Forma Sáčky
SUKL kód 89823 EAN 8594740495001

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.