Leros SPECIES UROLOGICAE PLANTA 100 g

50010355

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem u dodavatele

69

Cena za 100 g: 69 Kč

O produktu

Léčivý čaj Species urologicae Planta se užívá jako doplňková léčba při akutních infekčních onemocněních močových cest, které se projevují pálením při močení a častým močením. Čaj působí močopudně, antisepticky (protibakteriálně) a uvolňuje křeče hladkého svalstva. Jeho použití je založeno výlučně na zkušenosti z tradičního užívání. Je určen pro dospělé a dospívající od 12 let. Přípravek není vhodný pro těhotné a kojící ženy.

Dávkování

Jednu polévkovou lžíci (5g) přelijte ¼ l vařící vody. Nechte 15 minut vyluhovat v přikryté nádobě. Poté sceďte. Čaj připravujte vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Užívejte 3-5x denně 1 šálek čaje (obvykle 1-2 týdny).

Bez porady s lékařem přípravek neužívejte déle než 2 týdny. Pokud se příznaky zhorší nebo se nezlepší do 1 týdne, vyhledejte lékaře. Léčbu je možno opakovat nejvýše 5 krát za rok.

Složení

100 g čajové směsi obsahuje: březový list (Betulae folium 27,5 g), medvědicový list (Uvae ursi folium 22,5 g), nať rdesna ptačího (Polygoni avic. herba 11,0 g), jehlicový kořen (Ononidis radix 10,0 g), petrželový kořen (Petroselini radix 10,0 g), kopřivová nať (Urticae herba 10,0 g), řebříčková nať (Millefolii herba 7,0 g), květ bezu černého (Sambuci nigrae flos 2,0 g).

Upozornění

Může způsobovat hnědé zbarvení moči. Pokud se u Vás během užívání přípravku objeví krev nebo hnis v moči, bolest v podbřišku nebo horečka, poraďte se s lékařem.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry
Značka Leros
SUKL název SPECIES UROLOGICAE PLANTA SPC 1 IV
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty
Forma Čaj sypaný
Věk dítěte od 12 let
SUKL kód 966
EAN 966
Přílohy
Příbalová infomace PDF

Kategorie produktu