Lomexin 600 mg 1 vaginální tobolka

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: LOMEXIN
Vaginální tobolky Lomexin léčí kvasinkový zánět pochvy a zevních rodidel. Ulevují od svědění, pálení, otoku, zarudnutí a vaginálního výtoku. Pro dospívající dívky od 16 let a dospělé ženy.
Skladem na e-shopu
265

O produktu

50136764

Lomexin 600 mg se používá k léčbě zánětů pochvy a zevních rodidel způsobených kvasinkovými mikroorganismy, zejména rodu Candida. Kvasinkové infekce se projevují svěděním a zarudnutím v oblasti pochvy a vulvy, pálením, zduřením a bolestivostí tkání pochvy a bělavým, hrudkovitým výtokem, bez zápachu. Vaginální tobolka Lomexin je určena pro dospívající dívky od 16 let a dospělé ženy.


Dávkování

Aplikujte 1 vaginální tobolku večer před spaním hluboko do pochvy. Jednodenní léčba je obvykle dostačující. Pokud příznaky infekce přetrvávají, je možné podat druhou dávku po třech dnech od podání první dávky. Pokud příznaky přetrvávají i po 7 dnech od zahájení léčby je nutné se poradit o dalším postupu s lékařem.

Složení

Léčivá látka je fenticonazoli nitras 600 mg v jedné vaginální tobolce.

Dalšími složkami jsou: tekutý parafin, bílá vazelína, sójový lecithin. Obal měkké tobolky obsahuje: želatinu, glycerol, oxid titaničitý (E 171), sodnou sůl ethylparabenu (E 215), sodnou sůl propylparabenu (E 218).

Upozornění

Nepoužívejte při alergii na jakoukoli složku přípravku. Přípravek obsahuje ethylparaben propylparaben, které mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné). Pouze k vaginálnímu podání. Tuky a oleje obsažené ve vaginálních tobolkách mohou poškodit antikoncepci vyrobenou z latexu. Doporučuje se použít jinou antikoncepci po dobu léčby.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.