Generica Lutein Premium 60 kapslí

Doplněk stravy

Značka: GENERICA
Doplněk stravy s obsahem luteinu, zeaxantinu, zinku, vitaminu E a rybího oleje.
Skladem na e-shopu
415

Cena za 1 kus: 7 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50099458

Charakteristika:

Lutein Premium obsahuje vyváženou kombinaci účinných látek pro výživu očí jako jsou lutein, zeaxantin, zinek, vitamin E a rybí olej s obsahem 3-omega mastných kyselin DHA / EPA.

Lutein a zeaxantin jsou přírodní karotenoidy, které jsou syntetizovány rostlinami pro jejich zbarvení a kvůli absorpci světla. V přírodě se vyskytují buď ve volné formě anebo ve formě sloučeniny (esteru). Na vstřebání volné formy v těle člověka nejsou potřeba žádné enzymy, z toho důvodu je tato forma snadněji vstřebatelná. Z více než 600 karotenoidů nalezených v přírodě jsou lutein a zeaxantin jediné karotenoidy, které se ve vysokých koncentracích nacházejí v oku (včetně makuly - žluté skvrny, která je centrem nejostřejšího vidění a v menší míře i v sítnici a čočce). Lutein a zeaxantin jsou základní stavební prvky makulárního pigmentu. S přibývajícím věkem jejich koncentrace postupně klesá. Organismus je nedokáže sám syntetizovat, proto je důležitý jejich dostatečný příjem ve stravě.

Lutein a zeaxantin obsažené v přípravku Lutein Premium jsou přírodní karotenoidy, získané z květů rostliny aksamitníku vzpřímeného (Tagetes erecta). Lutein FloraGLO® a Zeaxantin OPTISHARP® Natural jsou patentované formy luteinu a zeaxantinu ve volné formě v mikronizovaných krystalů, což zajišťuje jejich snazší vstřebatelnost. Lutein FloraGLO® a Zeaxantin OPTISHARP® Natural byly vybrány americkým Národním institutem zraku a použity v prestižní klinické studii AREDS2.

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (European Food Safety Authority, EFSA) potvrdil, že 3-omega mastná kyselina DHA (kyselina dokosahexaenová) a zinek přispívají k udržení dobrého zraku. Příznivého účinku se dosáhne při denním příjmu 250 mg DHA.

Vitamín E a zinek přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem.

Složení:

účinná látka

obsah v jedné kapsli

 % RHP*

Lutein FloraGLO®

            10,0 mg

  neurčeno

Zeaxantin OPTISHARP®

              2,0 mg

  neurčeno

Vitamin E

              5,0 mg

    41,7 %

Zinek

            15,0 mg

     150 %

Rybí olej

z toho: DHA

            EPA

          530,0 mg

          250,0 mg

            50,0 mg

  neurčeno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučené dávkování:

1 kapsle denně, nejlépe během jídla, zapít vodou.

Upozornění:

Není vhodný pro děti do 10 let.

Upozornění:
Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí!

Obsah: 60 kapslí


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.