Registrovaný léčivý přípravek

Maalox 40 žvýkacích tablet

Značka: MAALOX
  • Maalox žvýkací tablety se užívají při pálení žáhy nebo návratu kyselého obsahu žaludku zpět do úst u dospělých a dospívajících od 15 let.
145

O produktu: Maalox 40 žvýkacích tablet

50134846

Úvod

Maalox obsahuje léčivé látky, které působí proti nadměrné kyselosti žaludeční šťávy. Mají silný neutralizační účinek na kyselinu chlorovodíkovou přítomnou v žaludku. Přípravek Maalox žvýkací tablety je určen k léčbě obtíží způsobených nadbytkem žaludeční kyseliny u dospělých a dospívajících od 15 let.

Žvýkací tablety Maalox s aroma máty peprné pomáhají:

  • při pálení žáhy
  • při návratu kyselého žaludečního obsahu zpět do úst (regurgitace)
  • snižují kyselost žaludečního obsahu

Dávkování

Dospělí a dospívající od 15 let užívají 1-2 žvýkací tablety při obtížích, maximálně 6x denně. Maximální denní dávka je 12 žvýkacích tablet. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 2 týdny. Přípravek není určen k dlouhodobému užívání.


Složení

Léčivými látkami jsou aluminii hydroxidum 400 mg (odpovídá aluminii oxidum 200 mg), magnesii hydroxidum 400 mg v 1 žvýkací tabletě.

Pomocnými látkami jsou mannitol, sorbitol, sodná sůl sacharinu, sacharosa s kukuřičným škrobem (3%), aroma máty peprné, magnesium-stearát, sacharosa.


Upozornění

Přípravek obsahuje sorbitol a sacharózu, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů.

MAT-CZ-2300372-1.0-04/2023

Maalox® je volně prodejný lék k vnitřnímu užití.  Čtěte pozorně příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

 


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.