Registrovaný léčivý přípravek

Dr. Theiss Mucoplant sirup proti kašli s jitrocelem a medem 100 ml

Značka: DR. THEISS

Mucoplant sirup proti kašli s jitrocelem a medem se užívá při nemocech z nachlazení a onemocněních horních cest dýchacích. Usnadňuje odkašlávání a uvolňuje hleny.

129

O produktu: Dr. Theiss Mucoplant sirup proti kašli s jitrocelem a medem 100 ml

50012487

Úvod

Usnadňuje odkašlávání, rozpouští a uvolňuje hleny. Mucoplant sirup proti kašli s jitrocelem a medem je tradiční rostlinný léčivý přípravek. Užívá se jako pomocný lék k podpůrné léčbě při nemocech z nachlazení a onemocněních horních cest dýchacích provázených kašlem a zahleněním dýchacích cest. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti od 3 let.


Dávkování

Děti 3-5 let: 4-6x denně 2,5 ml. Děti a dospívající 6-14 let: 4-6x denně 5 ml. Dospívající od 15 let a dospělí: 4-6x denně 15 ml. Přípravek se užívá v průběhu celého dne s časovým odstupem 2-3 hodiny mezi jednotlivými dávkami. Pro odměření dávky použijte přiloženou odměrku. Pokud se do 5 dnů u dospělých a do 3 dnů u dětí nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Pokud se u Vás během užívání přípravku objeví horečka, dušnost nebo hnisavý hlen, vyhledejte lékaře. Bez porady s lékařem přípravek užívejte nejdéle 10 dní. Doba použitelnosti po prvním otevření je 1 měsíc.


Složení

Léčivá látka: Plantaginis extractum fluidum (1:1), tekutý jitrocelový extrakt, 100 g sirupu obsahuje 5 g extraktu (ve formě tekutého extraktu) z Plantago lanceolata L., folium (jitrocelový list) (1:1). Extrakční rozpouštědlo: ethanol 20 % (m/m). Pomocné látky: obyčejný sirup (obsahuje sacharózu, glukózu a fruktózu), invertózový sirup (obsahuje sacharózu, glukózu a fruktózu), čištěný med (obsahuje sacharózu, glukózu a fruktózu), kalium-sorbát, čištěná voda, silice máty peprné, ethanol (součást extraktu).


Upozornění

Mucoplant proti kašli s jitrocelem a medem obsahuje glukózu, fruktózu a sacharózu. Toto je nutno vzít v úvahu u pacientů s cukrovkou nebo při nesnášenlivosti některých cukrů. Obsahuje ethanol. Použití u dětí do 3 let věku se nedoporučuje. Neužívejte v případě alergie na tekutý jitrocelový extrakt nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. Nepoužívejte tento přípravek, pokud si všimnete změny barvy a konzistence. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.