Doplněk stravy

Natures Aid Lutein Complex 90 tablet

  • Natures Aid Lutein Complex obsahuje lutein, extrakt z borůvek a vitamin A, riboflavin a zinek, které pomáhají udržet dobrý zrak. Výživa pro oči.
579

Cena za 1 kus: 6 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu: Natures Aid Lutein Complex 90 tablet

50129770

Úvod

Pro zdraví Vašich očí a dobrý zrak. Natures Aid Lutein Complex obsahuje vyváženou kombinaci vitaminů, minerálů a přírodních látek důležitých pro Váš zrak. Lutein se řadí mezi karotenoidy. Ve vyšší koncentraci se nachází v sítnici oka, která je zodpovědná za ostré vidění. Tělo ho nedokáže samo syntetizovat, proto je nutný jeho dostatečný příjem ve stravě. S přibývajícím věkem hladina luteinu postupně klesá.

Hlavní složky:

  • plody borůvek (Vaccinium myrtillus) jsou bohaté na anthokyany, které mají antioxidační účinky, borůvky podporují normální stav zraku a jsou důležité pro normální činnost cévní soustavy a zdraví cév
  • zinek je potřebný pro udržení dobrého zraku a přispívá k normálnímu metabolismu vitaminu A
  • selen, zinek a vitaminy C a E pomáhají chránit buňky před oxidačním poškozením
  • betakaroten je přirozeným zdrojem vitaminu A, který přispívá k normální funkci imunitního systému a je potřebný pro udržení normálního stavu pokožky a zraku
  • vitamin B2 (riboflavin) napomáhá udržení normálního stavu zraku, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

Dávkování

Dospělí užívají 1 tabletu denně s jídlem.


Složení

Směs karotenoidů 3 mg - z toho betakaroten 2,84 mg odpovídající vitaminu A 474 µg (59 % RHP), vitamin E 34 mg (283 % RHP), vitamin C 100 mg (125 % RHP), riboflavin (B2) 5 mg (357 % RHP), niacin B3 10 mg (63 % RHP), vitamin B6 5 mg (357 % RHP), zinek 10 mg (100 % RHP), měď 0,5 mg (50 % RHP), selen 25 µg (45 % RHP), estery luteinu 20 mg - z toho lutein 10 mg, extrakt z borůvek (Vaccinium myrtillus) 5 mg (odpovídá 500 mg sušených borůvek), rutin 50 mg, kyselina alfa-lipoová 50 mg v jedné tabletě. RHP - referenční hodnota příjmu.

Mikrokrystalická celulosa, fosforečnan vápenatý, vitamin C (kyselina askorbová, hydroxypropylmethylcelulóza), lutein (estery luteinu, maltodextrin), rutin, kyselina alfa-lipoová, pikolinát zinečnatý, protispékavá látka (kyselina stearová z rostlinného zdroje), přírodní vitamin E ( d-alfa tokoferyl sukcinát), protispékavá látka (oxid křemičitý), sodná sůl karboxymethylcelulózy, směs karotenoidů (dextróza, karotenoidy, extrakt z řas, oxid křemičitý, tokoferol, fosforečnan vápenatý), niacin (nikotinamid), protispékavá látka (stearan hořečnatý z rostlinného zdroje), vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), riboflavin, extrakt z borůvek, selen (l-selenomethionin), měď (glukonát měďnatý).


Upozornění

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Doplňky stravy by neměly být používány jako náhrada různorodé a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Bez obsahu sladidel, konzervačních látek, lepku a droždí. Uchovávejte mimo dosah dětí.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.