BEBA Sensitive 800 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: BEBA
BEBA Sensitive je speciální kojenecké mléko určené k dietnímu postupu při zácpě a drobných zažívacích potížích. Pro kojence od narození.
Skladem na e-shopu
569

Cena za 100 g: 71 Kč

O produktu

50121525

Speciální kojenecké mléko určené k dietnímu postupu při zácpě a drobných zažívacích potížích. BEBA Sensitive je mléčná kojenecká výživa s upravenou bílkovinou a bakteriemi mléčného kvašení L. reuteri. Je určená pro citlivé zažívání kojenců od narození.

Obsahuje kombinaci složek, jejichž účinky byly klinicky testovány:

 • bakterie střevní mikroflóry L.reuteri – probiotické bakterie, které se nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí
 • OPTIPRO®HA – speciální proces k získání 100 % syrovátkové částečně štěpené bílkoviny


Dávkování

Velikost odměrky 4,3 g. 12,9 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy. Tabulka uvádí orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Složení

Laktóza (z mléka), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, kokosový, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), bramborový škrob, enzymaticky hydrolyzované bílkoviny mléčné syrovátky 10,9 %, galaktooligosacharidy (z mléka) 6,2 %, minerální látky (citronan draselný, glycerofosforečnan vápenatý, chlorid hořečnatý, vápenaté soli kyseliny fosforečné, chlorid vápenatý, chlorid sodný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), rybí olej, cholin bitartát, fruktooligosacharidy 0,3 %, olej z Mortierella Alpina, L- arginin, vitamíny (L-askorbát sodný, DL-α-tokoferyl-acetát, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, retinyl-acetát, thiamin-mononitrát, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin), L – histidin, L – thyrosin, bakterie mléčného kvašení (Lactobacillus reuteri DSM 17938; 8,9 × 107 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti), taurin, inositol, nukleotidy (cytidin-5´-monofosforečná kyselina, sodné soli uridin-5´-fosforečné kyseliny, adenosin-5´-fosforečná kyselina, sodné soli guanosin-5´-fosforečné kyseliny), L-karnitin. Alergeny: mléko, rybí olej.

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Upozornění

Nestlé BEBA Sensitive je mléčná výživa určená pro kojence od narození. Potravina pro zvláštní výživu. BEBA Sensitive by měla být podávána na základě doporučení lékaře nebo kvalifikovaného odborníka v oblasti dětské výživy. Je vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence. Výrobek nepodávejte kojencům s alergií na mléčné bílkoviny s galaktosémií. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

O značce

Nestle je první výrobce kojenecké výživy na světě! Roku 1867 Henri Nestlé, představil světu 1. náhradní výživu – Farina Lactée. Mateřské mléko je pro dítě tou nejlepší stravou. Jeho výzkumem společnost zabývá již 60 let!

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.