Kojenecká výživa počáteční

BEBA COMFORT 1 5HM-O 800 g

Značka: BEBA
Produktová řada: COMFORT
4.8

BEBA COMFORT 1 HM-O je instantní počáteční mléčná kojenecká výživa. Pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni.

469

Cena za 100 g: 58,63 Kč

Doprava zdarma

O produktu: BEBA COMFORT 1 5HM-O 800 g

50110887

Úvod

BEBA COMFORT 1 HM-O je počáteční mléčná kojenecká výživa. Je určena pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni.

Hlavní vlastnosti

 • 2´FL (2´FUKOSYLLAKTOSA) je oligosacharid strukturou podobný těm v mateřském mléce
 • OPTIPRO® je speciální proces k získání směsi bílkovin
 • bez palmového oleje, bez rybího oleje

Praktické balení

 • plechovka s těsným víčkem dobře chrání před vzduchem a vlhkostí
 • díky průhlednému víčku máte přehled, kolik prášku v plechovce ještě zbývá
 • hygienické uložení odměrky v odděleném prostoru plechovky
 • obal je šetrný k životnímu prostředí, protože samotná plechovka je vyrobená ze 100 % recyklovatelné oceli, plastové víčko a odměrka jsou vyrobeny nejméně ze 66% tzv. „bioplastu“, tedy materiálu z obnovitelných zdrojů, který lze třídit a recyklovat jako běžný plast

BEBA Comfort 1 HM-O 800 g4a


Složení

Sušená SYROVÁTKA, odtučněné MLÉKO, rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), LAKTÓZA, sušené odtučněné MLÉKO, minerální látky (vápenaté soli kyseliny citronové, citronan draselný, hydroxid draselný, chlorid hořečnatý, chlorid draselný, chlorid sodný, sodné soli kyseliny fosforečné, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), směs 2´-FUKOSYLLAKTOSY/ DIFUKOSYLLAKTOSY, olej z Mortierella alpina, LAKTO-N-TETRAOSA, olej z mikrořas Schizochytrium sp., emulgátor (SÓJOVÝ lecitin), L-fenylalanin, cholin bitartát, regulátor kyselosti (kyselina citronová), vitamíny (L-askorbát sodný, DL-α-tokoferyl-acetát, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, thiamin-mononitrát, retinyl-acetát, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin), SODNÁ SŮL 6’-SIALYLLAKTÓZY, bakterie mléčného kvašení (Limosilactobacillus reuteri DSM 17938¹; 8,9 x 10⁷ KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti), SODNÁ SŮL 3’-SIALYLLAKTÓZY taurin, L-histidin, inositol, nukleotidy (kyselina cytidin-5'-monofosforečná, sodné soli kyseliny uridin-5'-fosforečné, kyselina adenosin-5'-fosforečná, sodné soli kyseliny guanosin-5'-fosforečné), L-karnitin, bílkoviny MLÉČNÉ SYROVÁTKY. ¹Licence BioGaia AB Upozornění pro alergiky: obsahuje MLÉKO a SÓJU. Alergeny jsou vyznačeny velkými písmeny.


Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C ničí bakterie mléčného kvašení!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování

Tabulka uvádí orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. Velikost odměrky 4,3 g. 12,9 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy. 

Věk dítěte

Voda

  Počet zarovnaných odměrek

  Počet krmení za den

 Počet dávek příkrmů

1. a 2. týden 

90 ml

3

6

3. a 4. týden 

120 ml

4

5

 

2 měsíc

150 ml

5

5

 

3. a 4. měsíc

180 ml

6

5

 

5. a 6. měsíc

210 ml

7

5

 

7. až 9. měsíc

210 ml

7

4 - 3

1-2

Od 10. měsíce

210 ml

7

3 - 2

2 - 3


Upozornění

Beba Comfort 1 HM-O je počáteční mléčná kojenecká výživa v prášku. Výrobek je určený pro výživu kojenců od narození, nemohou-li být kojeni. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.