BEBA SUPREMEpro 1 800 g

Kojenecká výživa počáteční

Skladem na e-shopu

699

Cena za 100 g: 87 Kč

O produktu

Počáteční mléčná kojenecká výživa s bakteriemi mléčného kvašení L. reuteri a upravenou bílkovinou. BEBA SUPREMEpro 1 je instantní mléčná výživa pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni.

BEBA SUPREMEpro 1 obsahuje:

 • Oligosacharidy 2'FL a LNnt a L. reuteri – bakterie střevní mikroflóry, které se nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí.
 • 100 % syrovátkové, částečně hydrolyzované bílkoviny získané speciálním procesem OPTIPRO® HA. Částečně upravená bílkovina je doporučena pro děti s alergiemi v rodině.
 • Bez palmového oleje.

I malé detaily Vám mohou usnadnit každodenní péči o miminko, a proto je kojenecká výživa Nestle BEBA SUPREMEpro dodávána v praktické plechovce, s průhledným víčkem, aby bylo možné snadno zjistit, kolik výživy ještě zbývá.

Kojenecká výživa v praktickém balení, které je:

 • Bezpečné – protože byla vyvinuta s cílem chránit produkt před vzduchem, vlhkostí a světlem. Plechovka má vnější bezpečností ochranu a vnitřní ochranu, tou je hliníková fólie.
 • Hygienické – protože má prostor pro uložení odměrky navržen tak, aniž by byla odměrka v kontaktu s práškovou výživou.
 • Ekologické – obal je šetrný k životnímu prostředí, protože samotná plechovka je vyrobená ze 100 % recyklovatelné oceli. Plastové víčko a odměrka jsou vyrobeny z nejméně 66 % takzvaného „bioplastu“, tedy materiálu z obnovitelných zdrojů, který lze třídit a recyklovat jako běžný plast.

Složení

Laktóza (z mléka), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, kokosový, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), enzymaticky hydrolyzovaný bílkovinný koncentrát mléčné syrovátky 10,2 %, minerální látky (citronan draselný, glycerofosforečnan vápenatý, vápenaté soli kyseliny fosforečné, chlorid hořečnatý, chlorid vápenatý, chlorid sodný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran meďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), 2’-fukosyllaktosa 0,8 %, lakto-N-neotetraosa 0,4 %, L-arginin, rybí olej, olej z Mortierella alpina (ARASCO®), vitamíny (L-askorbát sodný, D-pantothenát vápenatý, nikotinamid, DL-_-tokoferyl-acetát, riboflavin, retinyl-acetát, thiamin-mononitrát, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin), L-histidin, cholin bitartát, L-thyrosin, bakterie mléčného kvašení (Lactobacillus reuteri DSM 17938, 8,9 × 107 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti), taurin, inositol, nukleotidy [cytidin-5’-monofosforecná kyselina (CMP), sodné soli uridin-5’-fosforecné kyseliny (UMP), adenosin-5’-monofosforecná kyselina (AMP), sodné soli guanosin-5’-monofosforecné kyseliny (GMP)], L-karnitin. Alergeny: mléko, rybí olej.

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. 13,2 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy. Velikost odměrky: 4,4 g.

 

  Množství na 1 krmení 

   

Počet krmení za den  

   

Počet dávek příkrmů2

Věk dítěte  

Převařená voda 

Počet zarovnaných odměrek1 

1. a 2. týden

90 ml 

3

6

  

3. a 4. týden

120 ml 

4

  

2. měsíc

150 ml 

5

  

3. a 4. měsíc

180 ml

6

5

 

5. a 6. měsíc

210 ml

7

5

 

7 až 9. měsíc

210 ml

7

4-3

1-2

Od 10. měsíce

210 ml

7

3-2

2-3

Upozornění

Výrobek je určený pro výživu kojenců od narození, nemohou-li být kojeni. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Nestlé BEBA SUPREMEpro 1 je vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence. Nesmí být konzumována kojenci alergickými na mléčné výrobky. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.