Niquitin Freshmint 4 mg léčivá žvýkací guma 100 ks

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

599 ušetříte 100 Kč

Původní cena 699 Kč, sleva 14%

O produktu

NiQuitin Freshmint 4 mg ve formě žvýkaček je určen k léčbě závislosti na tabáku, nahrazuje část nikotinu vstřebaného inhalací z cigaret.

Přípravek NiQuitin Freshmint 4 mg ulevuje od abstinenčních příznaků (jako jsou podrážděnost a slabost) a potlačuje chuť na kouření po vysazení nikotinu. Vstřebaný nikotin snižuje touhu kouřit a pomáhá tak odolat cigaretě. Cílem léčby je trvalé ukončení závislosti na tabáku. Tento typ léčby se nazývá nikotinová substituční terapie. Psychologická terapie, poradenství a podpora obvykle zlepšují úspěšnost léčby.

Žvýkačky NiQuitin Freshmint 4 mg neobsahují dehet, oxid uhelnatý ani žádné jiné toxiny obsažené v cigaretovém kouři.

Přípravek NiQuitin Freshmint žvýkačky 4 mg je vhodný pro dospělé kuřáky, kteří kouří 20 nebo více cigaret denně. Dospívající od 12 do 17 let mohou žvýkačky užívat jen na doporučení lékaře.

Dávkování

Dospělí používají nejprve 8-12 žvýkaček denně vždy při chuti na cigaretu, maximálně 3 měsíce. Postupně snižujte počet žvýkaček za den na 1 až 2. Pak léčbu ukončete. Při náhlé chuti na cigaretu použijte 1 žvýkačku.

Pokud máte žvýkačku v ústech, nejezte ani nepijte, protože se může snížit vstřebávání nikotinu. Nepoužívejte více než 15 žvýkaček denně. Pokud potřebujete používat přípravek NiQuitin Freshmint žvýkačky po dobu delší než celkem 9 měsíců, poraďte se se svým lékařem.

Složení

Léčivou látkou je nicotinum 4 mg (ve formě pryskyřičného komplexu nazývaného nicotini resinas).

Dalšími složkami jsou butylhydroxytoluen (E321), sorbitol (E420), xylitol (E967), uhličitan vápenatý (E170), uhličitan sodný (E500), glycerol (E422), draselná sůl acesulfamu (E950), sukralosa (E955), manitol (E421), arabská klovatina(E414), oxid titaničitý (E171) a aroma: optacool, eucamenthol a levomenthol.

Upozornění

Nepoužívejte s jinými přípravky obsahujícími nikotin. Přípravek NiQuitin Freshmint 4 mg obsahuje sodík (nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku) a dále sorbitol (nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů) a butylhydroxytoluen, který může způsobovat místní kožní reakce nebo podráždění očí a sliznic.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.