516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Niquitin Freshmint 4 mg léčivá žvýkací guma 100 ks

Niquitin Freshmint 4 mg léčivá žvýkací guma 100 ks

Niquitin Freshmint 4 mg léčivá žvýkací guma 100 ks

50104210
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
499 Kč
Skladem u dodavatele

NiQuitin Freshmint 4 mg je přípravek k odvykání kouření ve formě žvýkaček. Ulevuje od abstinenčních příznaků a potlačuje chuť na kouření u dospělých kuřáků.

Podrobné informace o produktu

NiQuitin Freshmint 4 mg ve formě žvýkaček je určen k léčbě závislosti na tabáku, nahrazuje část nikotinu vstřebaného inhalací z cigaret.

Přípravek NiQuitin Freshmint 4 mg ulevuje od abstinenčních příznaků (jako jsou podrážděnost a slabost) a potlačuje chuť na kouření po vysazení nikotinu. Vstřebaný nikotin snižuje touhu kouřit a pomáhá tak odolat cigaretě. Cílem léčby je trvalé ukončení závislosti na tabáku. Tento typ léčby se nazývá nikotinová substituční terapie. Psychologická terapie, poradenství a podpora obvykle zlepšují úspěšnost léčby.

Žvýkačky NiQuitin Freshmint 4 mg neobsahují dehet, oxid uhelnatý ani žádné jiné toxiny obsažené v cigaretovém kouři.

Přípravek NiQuitin Freshmint žvýkačky 4 mg je vhodný pro dospělé kuřáky, kteří kouří 20 nebo více cigaret denně. Dospívající od 12 do 17 let mohou žvýkačky užívat jen na doporučení lékaře.

Dávkování:

Dospělí používají nejprve 8-12 žvýkaček denně vždy při chuti na cigaretu, maximálně 3 měsíce. Postupně snižujte počet žvýkaček za den na 1 až 2. Pak léčbu ukončete. Při náhlé chuti na cigaretu použijte 1 žvýkačku.

Pokud máte žvýkačku v ústech, nejezte ani nepijte, protože se může snížit vstřebávání nikotinu. Nepoužívejte více než 15 žvýkaček denně. Pokud potřebujete používat přípravek NiQuitin Freshmint žvýkačky po dobu delší než celkem 9 měsíců, poraďte se se svým lékařem.

Složení:

Léčivou látkou je nicotinum 4 mg (ve formě pryskyřičného komplexu nazývaného nicotini resinas).

Dalšími složkami jsou butylhydroxytoluen (E321), sorbitol (E420), xylitol (E967), uhličitan vápenatý (E170), uhličitan sodný (E500), glycerol (E422), draselná sůl acesulfamu (E950), sukralosa (E955), manitol (E421), arabská klovatina(E414), oxid titaničitý (E171) a aroma: optacool, eucamenthol a levomenthol.

Upozornění:

Nepoužívejte s jinými přípravky obsahujícími nikotin. Přípravek NiQuitin Freshmint 4 mg obsahuje sodík (nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku) a dále sorbitol (nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů) a butylhydroxytoluen, který může způsobovat místní kožní reakce nebo podráždění očí a sliznic.

Kategorie produktu

Parametry

Značka Niquitin
SUKL název NIQUITIN FRESHMINT 4MG GUM MND 100 I
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii závislosti na nikotinu
Věk dítěte od 12 let
SUKL kód 209965
EAN 8594060895697

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.