Noventis Permisan 30 měkkých tobolek

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: NOVENTIS
Noventis Permisan 30 měkkých tobolek ulevuje od nezávažných křečí trávicího traktu, nadýmání a bolesti břicha u pacientů se syndromem dráždivého tračníku.
Skladem na e-shopu
169

O produktu

50138627

Noventis Permisan je rostlinný léčivý přípravek k úlevě od příznaků nezávažných křečí trávicího traktu, nadýmání a bolesti břicha u pacientů se syndromem dráždivého tračníku*. Měkké želatinové tobolky obsahují silici máty peprné, která je účinnou látkou. Tobolky jsou enterosolventní, to znamená, že účinná látka se uvolňuje až ve střevě. Přípravek je určený k léčbě dospělých, dospívajících a dětí od 8 let.


Dávkování

  • Dospělí: maximálně 3x denně 1-2 tobolky.
  • Děti od 8 do 12 let, dospívající starší 12 let: maximálně 3x denně 1 tobolku.
  • Permisan se musí užívat 30 minut před jídlem a je třeba jej dostatečně zapít, nejlépe sklenicí studené vody.
  • Tobolky polykejte celé – nesmí se drtit ani žvýkat.
  • Permisan se užívá do vymizení příznaků, obvykle 1-2 týdny. Při jejich přetrvávání je možné v užívání pokračovat po dobu nejdéle 3 měsíců v jednom léčebném cyklu.

Složení

Želatina, glycerol, čištěná voda, ethylcelulosa, natrium-alginát, roztok amoniaku 28%, triacylglyceroly se středním řetězcem, kyselina stearová, kyselina olejová. Účinná látka v jedné tobolce: 182 mg (0,2 ml) Mentha x piperita L., aetheroleum (silice máty peprné).

Upozornění

U dětí mladších 8 let se použití nedoporučuje. Neužívejte při přecitlivělosti na menthol nebo na kteroukoli obsaženou látku. Neužívejte při onemocnění jater či žlučových cest. Vzhledem k nedostatku údajů se užití léčivého přípravku v průběhu těhotenství a kojení nedoporučuje. Uchovávejte mimo dosah dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. 

* dlouhodobá porucha funkce vyprazdňování tlustého střeva

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.