Potravina pro zvláštní lékařské účely

Nutilis Powder 300 g

Značka: NUTILIS

Nutilis Powder je zahušťovadlo pro potraviny a nápoje. Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely určená k dietnímu postupu při potížích s polykáním – dysfagií.

219

Cena za 100 g: 73,00 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card
Kupte ještě další produkty a získejte dopravu ZDARMA. 250 Kč

O produktu: Nutilis Powder 300 g

50101366

Úvod

Nutilis je zahušťovadlo pro potraviny a nápoje. Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely je určená k dietnímu postupu při potížích s polykáním - dysfagií. Nutilis má amylázorezistentní vlastnosti pomáhající proti působení enzymu amylázy v ústech. Výsledkem je zvýšený obsah bílkovin a lepší udržení konzistence zahuštěných nápojů v ústech umožňující bezpečnější polykání. Díky obsahu vysoce kvalitní syrovátky je vhodný pro pacienty se zvýšenou potřebou bílkovin, sníženým příjmem bílkovin či jako doplnění bílkovin u obézních pacientů či diabetiků. Prášek má neutrální příchuť, tudíž po přimíchání do oblíbených jídel nemění jejich chuť. Bez lepku.

Hlavní vlastnosti:

  • dietní potravina k zahušťování nápojů a potravin
  • pro pacienty s poruchou polykání
  • při zvýšené potřebě bílkovin
  • neutrální chuť
  • bez lepku

dávkování


Složení

Maltodextrin, zahušťovadla (modifikovaný škrob (z kukuřice), guma tara, xanthan, guma guar).


Použití

Nutilis lze přidat do studených či teplých tekutin, doplňkové výživy, polévek nebo rozmixované stravy. Neovlivňuje chuť zahušťovaného nápoje či pokrmu. Zahuštěnou stravu je možné ohřívat, zchlazovat nebo zmrazovat bez ovlivnění konzistence. Uzavřenou plechovku skladujte na suchém a chladném místě (do 25°C, ne v chladničce). K dávkování používejte pouze přiloženou odměrku. Umyjte si ruce, používejte čisté nádobí a ujistěte se, že povrch plechovky je čistý. Předepsané množství prášku přidejte do tekutiny (nápoje) nebo mixované stravy a dobře promíchejte v šejkru šlehací metlou nebo vidličkou. Pro dosažení požadované konzistence ponechte stát několik minut. Nepřidávejte další prášek, protože roztok po chvíli stání zhoustne. Každou porci připravujte vždy čerstvou a spotřebujte ji do 2 hodin od přípravy. Nespotřebovanou stravu vždy zlikvidujte. Obsah balení spotřebujte do 2 měsíců po otevření.


Upozornění

Pouze pro enterální použití. Není určen pro parenterální podávání. Pouze pro použití pod
lékařským dohledem. Nevhodný jako jediný zdroj výživy. Nevhodný pro děti do 3 let věku. Používejte pouze jako zahušťovadlo pro potraviny a nápoje. Nevhodné pro pacienty s galaktosémií.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.