Registrovaný léčivý přípravek

Oftagel oční gel 10 g

Značka: OFTAGEL

Oftagel je oční gel používající se k léčbě suchého zánětu spojivky a rohovky a příznaků syndromu suchého oka, který je způsoben nedostatečnou tvorbou slz.

Velikost balení
119
Doprava zdarma při nákupu nad 250 Kč. Platí pro všechny objednávky do 21.4.2024.

O produktu: Oftagel oční gel 10 g

50013772

Úvod

Oftagel se používá pro léčbu suchého zánětu spojivky a rohovky a na zmírnění těžkostí spojených se syndromem suchého oka (způsoben nedostatečnou tvorbou slz, porucha omývání povrchu oka slzami). Nejčastější příznaky syndromu suchého oka jsou pálení očí, bolestivost, podráždění, pocit cizího tělesa nebo písku, tlak, únava očí, pocit přilnutí víček k oku a světloplachost. Oční gel udržuje neporušenost slzného filmu (chrání oko) a dobré kluzké vlastnosti.


Dávkování

Dospělí, dospívající i děti aplikují 1–4 x denně 1 kapku přípravku do spojivkového vaku. Léčba syndromu suchého oka je zpravidla dlouhodobá. Při aplikaci nesmí přijít kapátko do kontaktu s žádným povrchem (ani povrchem oka), aby se zabránilo kontaminaci očního gelu a poranění oka. Je nutné zabránit kontaktu očního gelu s měkkými kontaktními čočkami (možnost zabarvení čoček).

Pokud obtíže přetrvávají déle než 5 dní nebo se dokonce zhoršují a jestliže je pociťována v oku bolest, došlo ke změně vidění, vyskytuje se přetrvávající zarudnutí nebo podráždění oka je nutné navštívit lékaře. V těhotenství nebo během kojení je vhodné se poradit o použití s lékařem.


Složení

Léčivou látkou je carbomerum 974 P 2,5 mg v 1 g gelu (1 g je 40 kapek).

Pomocnými látkami jsou benzalkonium-chlorid, sorbitol, monohydrát lysinu, trihydrát natrium-acetátu, polyvinylalkohol a voda na injekci.


Upozornění

Přípravek Oftagel obsahuje benzalkonium-chlorid, který může způsobit podráždění očí. Nepoužívejte měkké kontaktní čočky.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.