Registrovaný léčivý přípravek

Ophthalmo-Septonex oční mast 5 g

  • Ophthalmo-Septonex oční mast se používá při léčbě nehnisavých zánětů spojivek a očních víček, při poškození rohovky cizím tělískem u dospělých i dětí.
135

O produktu: Ophthalmo-Septonex oční mast 5 g

50013939

Úvod

Ophthalmo-Septonex oční mast s dezinfekčními účinky je vhodná k léčbě nehnisavých zánětů předního úseku oka. Přípravek Ophthalmo-Septonex se používá při zánětech víček a spojivek, při poškození rohovky po vyjmutí cizích tělísek a po úrazech. Je možno ho použít krátkodobě i v těhotenství a při kojení. Oční mast Ophthalmo-Septonex mohou používat dospělí i děti.


Dávkování

Dospělí a děti vnáší oční mast do spojivkového vaku nebo nanáší na kůži víček malé množství oční masti 3-5x denně maximálně po dobu 14 dnů. Při současné léčbě očními kapkami se mast používá obvykle na noc.

Je vhodné po vnesení masti do oční štěrbiny nechat zavřené oko na 2-3 minuty, aby léčivá látka neodtekla se slzami a mohla se vstřebat rohovkou a spojivkou.


Složení

Léčivou látkou je carbethopendecinii bromidum 5 mg v 5 g oční masti.

Pomocnými látkami jsou oční bílá vazelína, tuk z ovčí vlny (lanolin), bílý vosk, čištěná voda.


Upozornění

Přípravek Ophthalmo-Septonex oční mast obsahuje tuk z ovčí vlny (lanolin), který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.