Registrovaný léčivý přípravek

Orocalm Forte 3 mg/ml orální sprej 15 ml

Značka: OROCALM

Orocalm Forte 3 mg/ml orální sprej působí proti zánětu a ulevuje od akutní silné bolesti v krku s bolestivým polykáním. Zmenšuje otok v krku a zmírňuje zarudnutí.

149
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 23.6.2024.

O produktu: Orocalm Forte 3 mg/ml orální sprej 15 ml

50124927

Úvod

Ústní sprej, který míří přímo na silnou bolest v krku! Orocalm 1,5 mg/ml orální sprej působí proti zánětu a ulevuje od akutní silné bolesti v krku s bolestivým polykáním. Odstraňuje projevy zánětu v oblasti dutiny ústní a hltanu: zmenšuje otok v krku, zmírňuje zarudnutí a překrvení. Je vybaven praktickou dlouhou tryskou, kterou snadno dopravíte léčivou látku přesně na místo bolesti a zánětu. Přípravek neobsahuje cukr, a tak jej můžete aplikovat i před spaním nebo během noci. Přípravek je určen pro dospělé.

Hlavní vlastnosti:

  • působí proti zánětu
  • ulevuje od akutní silné bolesti
  • působí přímo v místě bolesti
  • s jemnou třešňovou příchutí
  • přípravek je určen pro dospělé

Dávkování

2-6x denně 2-4 vstřiky na jedno podání. Přípravek Forte 3 mg/ml orální sprej je určen k aplikaci v krku nebo ústech. Nepoužívejte jej bezprostředně před jídlem nebo pitím. Mezi jednotlivými podáními dodržujte odstup nejméně 1,5-3 hodiny. Pokud se příznaky onemocnění po 3 dnech nezlepší nebo se cítíte hůře, máte horečku nebo se objeví jiné příznaky, poraďte se s lékařem. Léčba přípravkem Orocalm nemá pokračovat nepřetržitě déle než 7 dní. Po prvním otevření nepoužívejte tento přípravek déle než 4 týdny.


Složení

Léčivou látkou je benzydamini hydrochloridum. 1 ml roztoku: benzydamini hydrochloridum 3 mg. Objem roztoku dodaného jedním vstřikem je 0,17 ml; dávka dodaná jedním vstřikem je 0,51 mg. Další složky: glycerol 85%, ethanol 96%, glyceromakrogol-hydroxystearát, methylparaben (E218), sodná sůl sacharinu (E954), hydrogenuhličitan sodný (E500) pro úpravu pH, třešňová příchuť, čištěná voda.


Upozornění

Nepoužívejte Forte 3 mg/ml orální sprej v případě alergie na kteroukoliv složku tohoto přípravku. Přípravek Orocalm se nemá používat během těhotenství nebo kojení. Dbejte na to, aby Vám přípravek nevnikl do očí. Dlouhodobé používání přípravku může poškozovat bakteriální flóru v dutině ústní a vyvolat přecitlivělost. V takovém případě může být nezbytné používání přípravku dočasně ukončit a obrátit se na lékaře. Tento léčivý přípravek obsahuje malé množství ethanolu (alkoholu), méně než 100 mg na 0,5 ml. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.