Phyteneo Neocide roztok na oplach ran 500 ml

Zdravotnické prostředky

Značka: PHYTENEO
Phyteneo Neocide roztok na oplach ran je určený k čištění a zvlhčování vnějších ran. Obsahuje šetrnou antiseptickou složku, která je vhodná i pro dlouhodobé používání.

Produkt ještě není dostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

299
Dočasně nedostupné

O produktu

50124224

Zdravotnický prostředek určený k čištění a zvlhčování vnějších ran. Phyteneo Neocide roztok na oplach ran obsahuje šetrnou antiseptickou složku octenidine, která je vhodná i pro dlouhodobé používání. Roztok účinně čistí rány, odstraňuje biofilm, zvlhčuje rány a podporuje hojení. Používá se také k vlhčení přischlého krytí nebo obvazového materiálu pro jeho snazší uvolnění při převazu nebo ke konzervujícímu zvlhčení krytí ran. Přípravek má velmi dobrou snášenlivost s tkáněmi a je vhodný také pro děti a těhotné a kojící ženy.

Variabilní aplikace

Přípravek Phyteneo Neocide roztok je možné propojit pomocí Luer Lock adaptéru s jehlou pro redukci průtoku nebo jej propojit se závitovou injekční stříkačkou, kterou lze roztokem jednoduše naplnit.

Hlavní vlastnosti:

 • účinně čistí rány, odstraňuje biofilm
 • zvlhčuje a podporuje hojení
 • snadnější ošetření obtížně dostupných míst
 • velmi dobrá snášenlivost s tkáněmi
 • nepálí, nedráždí a nebarví
 • vhodný i pro děti, těhotné a kojící ženy
 • vhodný i pro dlouhodobé použití

Složení

Aqua pro injectione, Glycerolum, Ethylhexylglycerine, Octenidine HCI, Natrii hydroxidum.

Látka octenidine je aktivní proti bakteriím, zapouzdřeným virům, chlamydiím, mykoplasmatům a houbám. Efektivní koncentrace pro dosažení antiseptického účinku již do 1 minuty je významně nižší než u ostatních běžně používaných antiseptických složek. Dlouhodobé působení nevytváří resistence.

Použití

 • Oplachy akutních ran: Stlačením obalu se vytvoří proud oplachového roztoku, který se nasměruje na požadované místo. Proudem tekutiny se mechanickým způsobem odplavují nečistoty v ráně, dokud se ošetřované místo nevyčistí.
 • Ošetření chronických ran: Proudem tekutiny se mechanickým způsobem odplavují nečistoty, dokud se ošetřované místo nevyčistí. Pacienti jsou v těchto případech často citliví na teplotu, roztok je možné temperovat na tělesnou teplotu. Dlouhodobé používání přípravku by mělo být pod lékařským dohledem.
 • Při aplikaci do dutin v ráně je nutné vždy zajistit odtok roztoku pomocí drenáže nebo jiným vhodným způsobem.
 • Čištění okolí rány: Čištění okolí rány je důležité proto, aby se minimalizovalo riziko kontaminace rány z jejího okolí. Proud roztoku se nasměruje tak, aby se okolí rány důkladně očistilo. Současně je třeba zajistit, aby roztok z povrchu okolí rány odtékal mimo prostor rány.
 • Vlhčení přischlého krytí ran: V případě přischlých krytí ran se doporučuje materiál krytí navlhčit Neocide roztokem na oplach ran tak, aby zvlhčením zaschlých exsudátů došlo k jejich rozvolnění a aby následně bylo možné obvazy odstranit jemně a bez traumatizace povrchů ran.
 • Zvlhčování ran: Provádí se jednorázovým nebo opakovaným nanesením roztoku na požadované místo. Je-li to vhodné, je možné napustit roztokem příslušný krycí materiál a tím pak navlhčit požadované místo.
 • Neaplikujte přípravek do tkání pod tlakem nebo injekčně a na hyalinní chrupavku, do oka, ucha, nosu, na močový měchýř a v břišní dutině.
 • Nepoužívejte přípravek v kombinaci s mýdly, tenzidy nebo jinými přípravky k čištění ran s obsahem anionických látek a v přítomnosti přípravků obsahujících PVP jód, a to z důvodu možné interakce kationické povrchově aktivní látky octenidine HCl, která je součástí přípravku.

Upozornění

Jen k vnějšímu použití u ran v kůži. Neužívat vnitřně. K zamezení nežádoucího přenosu mikrobiální kontaminace je třeba při používání přípravku dbát na to, aby obal nepřišel do styku s ránou. Pokud došlo ke styku s ránou a hrozí kontaminace, výrobek likvidujte jako nebezpečný odpad v souladu s příslušnými pravidly. Při známé alergii či při podezření na přecitlivělost na jednu či více obsažených látek se nesmí přípravek používat. Po prvním otevření nepoužívejte přípravek déle než 8 týdnů.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.