Registrovaný léčivý přípravek

Postinor 2 tablety

Značka: POSTINOR

Postinor 2 tablety se užívají jako nouzové kontraceptivum pro použití do 72 hodin po nechráněném sexuálním styku nebo po selhání použité metody kontracepce u dospělých.

565

O produktu: Postinor 2 tablety

50131586

Úvod

Postinor je nouzová antikoncepce, která se může použít do 72 hodin (3 dnů) po nechráněném pohlavním styku či po selhání obvyklé antikoncepční metody. Nezabrání vzniku těhotenství v každém případě a je účinnější, pokud ho použijete co nejdříve (do 12 hodin) po nechráněném pohlavním styku. Přípravek působí tak, že zabraňuje uvolnění vajíčka z vaječníku a zabraňuje spermiím v oplodnění jakéhokoli vajíčka, které již mohlo být uvolněno. Postinor-2 není „potratová pilulka“ (nemůže těhotenství přerušit).


Dávkování

Užijte obě tablety současně a co nejdříve (nejlépe do 12 hodin, nejpozději však do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku). Pokud dojde v průběhu 3 hodin po požití tablet ke zvracení, je nutné užít nové dvě tablety. Tento přípravek se může užít kdykoli v průběhu menstruačního cyklu.

Po užití Postinoru se doporučuje používat jako ochranu lokální bariérovou metodu (např. kondom, cervikální pesar, spermicidy, poševní pesar) až do začátku dalšího menstruačního cyklu. Nouzová kontracepce je metoda pro příležitostné použití  (nenahrazuje některou metodu pravidelné kontracepce) a neochrání před otěhotněním za všech okolností.


Složení

Léčivou látkou je levonorgestrelum 750 mikrogramů v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, mastek, kukuřičný škrob, bramborový škrob, monohydrát laktosy (71,25 mg).


Upozornění

Přípravek Postinor se užívá jen v nouzových případech. Po užití přípravku Postinor-2 se doporučuje asi za 3 týdny navštívit ošetřujícího lékaře, aby zjistil, zda přípravek Postinor-2 účinkoval. Pokud se Vám menstruace zpozdí o více než 5 dní nebo je slabá nebo neobvykle silná, kontaktujte neprodleně svého lékaře. Pokud i přes užití tohoto léčivého přípravku otěhotníte, je důležité, abyste navštívila svého lékaře.
Váš lékař Vás může také informovat o dlouhodobých metodách antikoncepce, které jsou účinnější v zabránění otěhotnění.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.