516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Postinor 2 tablety

 Postinor 2 tablety

Postinor 2 tablety

50014784
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
584 Kč
Skladem na e-shopu

Postinor-2 tablety se užívají jako nouzové kontraceptivum pro použití do 72 hodin po nechráněném sexuálním styku nebo po selhání použité metody kontracepce u dospělých.

Podrobné informace o produktu

Postinor-2 je nouzová antikoncepce, která se může použít do 72 hodin (3 dnů) po nechráněném pohlavním styku či po selhání obvyklé antikoncepční metody. Nezabrání vzniku těhotenství v každém případě a je účinnější, pokud ho použijete co nejdříve (do 12 hodin) po nechráněném pohlavním styku. Přípravek působí tak, že zabraňuje uvolnění vajíčka z vaječníku a zabraňuje spermiím v oplodnění jakéhokoli vajíčka, které již mohlo být uvolněno. Postinor-2 není „potratová pilulka“ (nemůže těhotenství přerušit).

Dávkování:

Užijte obě tablety současně a co nejdříve (nejlépe do 12 hodin, nejpozději však do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku). Pokud dojde v průběhu 3 hodin po požití tablet ke zvracení, je nutné užít nové dvě tablety. Tento přípravek se může užít kdykoli v průběhu menstruačního cyklu.

Po užití Postinoru se doporučuje používat jako ochranu lokální bariérovou metodu (např. kondom, cervikální pesar, spermicidy, poševní pesar) až do začátku dalšího menstruačního cyklu. Nouzová kontracepce je metoda pro příležitostné použití  (nenahrazuje některou metodu pravidelné kontracepce) a neochrání před otěhotněním za všech okolností.

Složení:

Léčivou látkou je levonorgestrelum 750 mikrogramů v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, mastek, kukuřičný škrob, bramborový škrob, monohydrát laktosy (71,25 mg).

Upozornění:

Přípravek Postinor-2 se užívá jen v nouzových případech. Po užití přípravku Postinor-2 se doporučuje asi za 3 týdny navštívit ošetřujícího lékaře, aby zjistil, zda přípravek Postinor-2 účinkoval. Pokud se Vám menstruace zpozdí o více než 5 dní nebo je slabá nebo neobvykle silná, kontaktujte neprodleně svého lékaře. Pokud i přes užití tohoto léčivého přípravku otěhotníte, je důležité, abyste navštívila svého lékaře.
Váš lékař Vás může také informovat o dlouhodobých metodách antikoncepce, které jsou účinnější v zabránění otěhotnění.

Přečtěte si pozorně příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

Kategorie produktu

Parametry

SUKL název POSTINOR-2 750MCG TBL NOB 2
Farmakoterapeutická skupina sexuální hormony a modulátory genitálního systému, nouzová antikoncepce
Forma Tablety
Věk dítěte od 15 let
SUKL kód 59377
EAN 59377

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.