844 909 909|info@drmax.cz

Nakupujete na Vánoce? Přečtěte si o Garanci doručení do Vánoc

Proactivet Zdravý pohyb tbl.90 + DÁREK

Proactivet Zdravý pohyb tbl.90 + DÁREK

50097340
Veterinární přípravek
499 Kč

Kloubní výživa Proactivet ZDRAVÝ POHYB je komplex tělu vlastních látek, které pomáhají udržovat pohybový aparát pejska v kondici buď preventivně, nebo formou zmírnění existujícího onemocnění. Pravidelným užíváním dosáhnete u nemocných psů úlevu od bolesti při pohybu, a tím zlepšíte celkovou hybnost pejska.

Podrobné informace o produktu

Dobrý základ již od štěněte.
Do 1,5 roku se buduje základ kosterního i svalového systému, které jsou zásadní pro fyzickou kondici psa v dospělosti. Jedinec predisponovaný pro vývojové poruchy pohybového aparátu má při narození normálně utvářenou kostru, genetická predispozice spočívá ve vývoji abnormální laxity (volnosti) kyčelního kloubu. Dysplazie je velmi často se vyskytující komplex onemocnění, které v důsledku vedou k degeneraci kloubu. Obecně je daleko vyšší výskyt dysplazií popisován u psů vážících v dospělosti více než 25 kg. Genetickou výbavu neovlivníme, ale perspektivní růst a vývoj jedince můžeme ovlivnit správným pohybovým managementem a  specifickou výživou.

Nadměrné tělesné zatížení během růstu psa s dědičnými předpoklady lze považovat za faktor napomáhající ke vzniku dysplazie. Chůze u štěňat do 6 měsíců má být na krátkou dobu, ideálně na měkkém povrchu, s omezením chůze do schodů a běhu u kola nebo intenzivního tréninku. Nekvalitní strava nevhodná pro štěňata je nejčastějším spouštěčem vzniku dysplazie. Často obsahuje nedostatečné nebo naopak nadměrné dávky minerálů, především vápníku. Speciálně u mladých psů a seniorů je suplementace tělu vlastních látek potřebných pro vývoj a regeneraci kosterního a svalového systému víc než vhodná.

Vitamin C a pohyb

I když pes je schopný syntetizovat vitamin C, organismus štěněte se dostává do velkého stresu díky mnohým faktorům, kdy má zvýšenou spotřebu vitaminu C.  Sem  se zařazuje např. příchod do nového prostředí, absolvování nespočetných vakcinací a hlavně samotný růst štěněte. Vitamin C hraje významnou roli v mineralizaci a formování kostí a v optimálním vývoji svalů. Štěně a senior by měli získávat dostatečné množství vitaminu C  ve správné metabolické formě.

Nikdy není pozdě
Když má pes dysplazii, klouby se abnormálně opotřebovávají a kloubní chrupavka je na povrchu zbroušena. Kontakt kosti s kloubní tekutinou poté způsobuje bolest jako zásadní příznak této nemoci. Přísunem stavebních prvků glukosaminu a chondroitin sulfátu umožníme nápravu již existujícího poškození chrupavky. Trvá minimálně 4-5 týdnů, než se projeví pozitivní efekt. Většině postihnutých pacientů je vhodné dodávat tyto látky celoživotně.

Kdy je vhodné podávat kloubní výživu Proactivet ZDRAVÝ POHYB?
• Z hlediska vývoje kloubů jsou nejkritičtější první měsíce po narození, kdy dochází k postupné ostifikaci kostních tkání.
• Speciálně u štěňat velkých a obřích plemen.
• Mladí psi s diagnózou dysplazie k minimalizování progresu onemocnění.
• Starším a starým psům ke zmírnění pohybových potíží a odstranění bolesti.

Složení a obsah účinných látek v jedné tabletě:

glukosamin sulfát 500 mg, chondroitin sulfát 200 mg, MSM 250 mg, kyselina hyaluronová 20 mg, hydrolyzovaný kolagen 3 mg, vitamin C 33 mg, pivovarské kvasnice 175 mg. Pomocné látky: maltodextrin, celulóza, prášek s hovězí příchutí, sýrová příchuť, kyselina stearová, oxid křemičitý, xantanová guma.

Veterinární přípravek.
K dostání výhradně v lékárně.

Balení: 90 tablet

Parametry produktu

Značka Proactivet Forma Tablety
EAN 8594184971079

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.