Potravina pro zvláštní lékařské účely

Protifar prášek pro přípravu roztoku 225 g

Značka: PROTIFAR

Dietní potravina Protifar pro zvláštní lékařské účely je určená pacientům s vysokými nároky na příjem živin, zvláště bílkovin.

325

Cena za 1 kg: 1 444,44 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card
Doprava zdarma

O produktu: Protifar prášek pro přípravu roztoku 225 g

50038299

Úvod

Mléčná bílkovina Protifar v koncentraci 90 % je nutričně nekompletní strava v práškové formě, určená pacientům s vysokými nároky na příjem živin, zvláště bílkovin (například těžká poranění a infekce) a pacientům, kteří z různých příčin nepřijímají v dostatečném množství bílkoviny z běžné stravy. Je vhodný zejména pro těhotné a kojící ženy, rostoucí děti, adolescenty, rekonvalescenty, sportovce a seniory. Přípravek není vhodný jako jediný zdroj výživy. Protifar je možno užít i k výživě nasogastrickou sondou.

Protifar je zvlášť vhodný pro:

  • těhotné a kojící ženy
  • rychle rostoucí děti a adolescenty
  • sportovce
  • seniory
  • pacienty po úrazech a operacích

Dávkování

Přiložená odměrka má obsah 2,5 g Protifaru, což je 2,2 g bílkoviny. Množství bílkoviny ve 3 odměrkách odpovídá 200 ml mléka, 1 vejci či 30 g masa nebo ryby. Vzhledem k neutrální chuti doporučujeme Protifar míchat do běžných hotových jídel, jogurtů kaší nebo užívat jako 30% roztok (30 g ve 100 ml). Přípravek je možno užít i k výživě nasogastrickou sondou. Skladujte na suchém a chladném místě. Po každém otevření plechovku znovu pevně uzavřete víčkem. Po otevření uchovávejte max. po dobu 6ti týdnů. Nepoužitý roztok skladujte v chladničce max. po dobu 24 hodin.


Složení

Koncentrovaná mléčná bílkovina, emulgátor (sojový lecitin). Obsah laktózy <1,5 g/100 g prášku.


Upozornění

Používejte na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Protifar je vhodný jako náhrada části stravy v případě, kdy pokrytí výživových potřeb pacienta nelze dosáhnout běžnou stravou. Nevhodný jako jediný zdroj výživy. Nevhodné pro pacienty s dietou s omezením bílkovin. Není určeno pro děti do 3 let


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.