CONTEC CMS50D pulzní oxymetr

Zdravotnické prostředky

Pulzní oxymetr CONTEC CMS50D slouží ke zjištění saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální krvi i ke změření tepové frekvence. Je vhodný k použití doma i ve zdravotnictví.
Skladem na e-shopu
759

O produktu

50124015

Pulzní oxymetr CONTEC CMS50D slouží ke zjištění saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální krvi. Je vhodný k použití doma i ve zdravotnické oblasti a je praktickým pomocníkem pro osoby s onemocněním srdce a astmatiky, ale i zdravé osoby a sportovce, kteří se pohybují ve velkých výškách. Přístroj s barevným OLED  displejem slouží i k měření tepové frekvence.

Okamžité měření

CONTEC CMS50D pulzní oxymetr podává okamžité informace o nasycení hemoglobinu kyslíkem v arteriální části krevního řečiště, což je důležitý parametr pro posouzení funkce dýchání. Neinvazivní měření probíhá za pomoci světelných paprsků, které dopadají na prst vložený dovnitř přístroje. Náhlé snížení saturace kyslíkem, je nutno ihned řešit s lékařem.

Hlavní vlastnosti:

  • neinvazivní měření nasycení hemoglobinu kyslíkem
  • měření srdeční/tepové frekvence
  • měření se provádí z prstu ruky

Složení

Balení obsahuje: Přístroj/oxymetr, 2 mikro-tužkové baterie typu AAA 1,5 V, řemínek s poutkem na zavěšení, kompletní CZ návod.

Použití

  • CONTEC CMS50D pulzní oxymetr je určen pro dospělé pacienty a děti od 4 let, při tělesné hmotnosti 15-110 kg.
  • Přístroj není vhodný pro nepřetržité sledování.
  • Při stálém užívání zařízení se může vyskytnout nepříjemný či bolestivý pocit, zejména u pacientů s problémy s mikrocirkulací. Z tohoto důvodu se doporučuje aplikace oxymetru na stejném prstu nejvýše dvě hodiny.
  • Přístroj nesmí nasazovat na otok ani na citlivou tkáň, při aplikaci u jednotlivých pacientů je třeba zvýšené pozornosti.
  • Pacient nesmí mít příliš dlouhé nehty. Nehty nesmí být umělé nebo nalakované.
  • Chraňte pulzní oxymetr před prachem, otřesy, vlhkostí, extrémními teplotami.

Upozornění

Přístroj slouží jako doplněk k získávání informací o zdravotním stavu pacienta. Výsledky nenahrazují lékařem stanovenou diagnózu. Přístroj nesmí používat osoby alergické na gumové výrobky.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.