Pyridoxin Léčiva 20 mg 20 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Pyridoxin Léčiva je vitamin B6, který je důležitý pro normální funkci centrálního nervového systému a kůže, pro tvorbu červených krvinek a protilátek.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
105

O produktu

50015354

Pyridoxin (vitamin B6) patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě.

  • Je nezbytný pro činnost enzymů, které se podílí na rozkladu a zužitkování bílkovin, cukrů a tuků z potravy a pro přeměnu zásobních cukrů v játrech a svalech na energii.
  • Je důležitý pro normální funkci centrálního nervového systému a kůže.
  • Je důležitý pro tvorbu červených krvinek a protilátek.

Nedostatek vitaminu B6se projevuje slabostí, předrážděností, kožními chorobami, záněty dutiny ústní, popraskáním rtů a změnami v červeném krevním obraze. Často bývá spojen s nedostatkem vitaminů celé skupiny B.   

Zvýšené požadavky vitaminu B6 jsou např. při poruše vstřebávání ze střev, u alkoholismu, u pacientů s rychlým váhovým úbytkem, u některých dědičných poruch látkové výměny, při užívání některých léků, v těhotenství a během kojení. Přípravek Pyridoxin Léčiva se používá k prevenci a terapii stavů spojených s deficitem vitaminu B6 u dospělých. Děti a mladiství mohou přípravek užívat na doporučení lékaře.


Dávkování

Dospělí obvykle užívají jako doplněk léčby ½-1 tabletu denně.

Složení

Léčivou látkou je pyridoxini hydrochloridum (Vitamin B6) 20 mg v 1 tabletě.

Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, aluminium-stearát, dihydrát dinatrium-edetátu.

Upozornění

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.