Robitussin ANTITUSSICUM na suchý dráždivý kašel 7,5 mg/5 ml sirup 100 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: ROBITUSSIN
Léčivý přípravek Robitussin Antitussicum zmírňuje a tlumí suchý, dráždivý kašel. Je určen pro dospělé a děti od 6 let, neobsahuje cukr a je vhodný pro diabetiky.
189

O produktu: Robitussin ANTITUSSICUM na suchý dráždivý kašel 7,5 mg/5 ml sirup 100 ml

50132630

Léčivý přípravek Robitussin Antitussicum zmírňuje a tlumí suchý, dráždivý kašel. Je určen pro dospělé a děti od 6 let. Přípravek neobsahuje cukr a je vhodný pro diabetiky. Vzhledem k obsahu alkoholu lze přípravek užívat v období těhotenství a kojení pouze po konzultaci s lékařem.


Dávkování

Dospělí a dospívající od 12 let užívají 7,5 ml každé 4 hodiny. Děti od 6 do 12 let užívají 5 ml každé 4 hodiny. K odměření dávky použijte přiloženou odměrku. Po prvním otevření tento přípravek spotřebujte do 6 měsíců. Pokud se do 7 dnů (u dětí do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Složení

Léčivou látkou jsou Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum (7,5 mg) v 5 ml sirupu.

Pomocnými látkami jsou glycerol, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, dinatrium-edetát, roztok maltitolu (E965), ethanol 96% (V/V), kyselina citrónová, amarant (E123), karamel, levomenthol, višňové aroma, krystalizující sorbitol 70% (E420), natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, čištěná voda.

Upozornění

Během léčby přípravkem Robitussin Antitussicum nesmíte pít alkoholické nápoje. Přípravek může ovlivnit řízení či obsluhu strojů, neboť vyvolává ospalost a závratě. Řidiči a osoby obsluhující stroje by měli mít na paměti, že tento přípravek obsahuje alkohol.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.